| 名無しん a întrebat:

Salut tuturor! As dori sa va pun o intrebare legata de chestii de adolescenti. Am 15 ani o sa fiu clasa a 8-a si imi este frica de ceva. Peste tot imi este frica sa imi iau pantaloni scurti deoarece am par pe picioare. Nu sunt paros dar imi este frica. Nu stiu ce sa fac, la ora de sport merg tot timpul in pantaloni lungi dar deja a devenit aiurea. Nu stiu cum as putea sa imi rezolv problema, sper ca voi sa ma ajutati si sa imi dati niste sfaturi. M-am mai gandit sa ma epilez dar nu stiu cum sa le zic parintilor. Vreau sa primesc raspunsuri serioase nu in bataie de joc. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Panteryas a răspuns:

Uite aici un raspuns cat se poate de serios (daca esti baiat).
Nu e nici o problema daca ai par pe picioare...pana la urma esti baiat.
Iar aia cu epilarea las-o balta, este un curent pentru gay.
Te-ai denatura singur daca faci asta.
Deci chiar nu este nici o rusine sa ai par pe picioare.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Poţi purta pantaloni trei sfert, dar nu este nevoie să te epilezi.
O zi bună!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te mai complexa DEGEABA!

Acesta este un semn specific bărbătesc : deci, NU ai de ce să te simţi aiurea şi nu are de ce să te deranjeze.

Majoritatea băieţilor/bărbaţilor sunt mai păroşi pe picioare!

Să NU te epilezi deoarece părul va creşte mai repede/GROS şi mai negru!

Toate cele bune.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este normal sa ai par pe picioare, inseamna ca te-ai dezvoltat. Nu este nimic ciudat sau nesanatos, nu ar trebui sa fii stresat din cauza asta.

| Cipri99 a răspuns:

Daca te epilezi nu esti gay sau alte prostii dar ia-ti pantaloni trei sferturi sa zic asa ca te simti mai bine si cu epilarea te epilezi cand vezi ca ai parul mare si se vede de la distanta ca este mare.

| Astropuf a răspuns:

Nu te epila. Dar poti sa-ti iei pantaloni scurti (nu prea scurti, fiind baiat ar fi aiurea)

| Astropuf a răspuns:

Spune-le ca esti destul de mare ca sa te epilezi si ca ai nevoie sa o faci

P.S te sfatuiesc sa te faci cu crema cu aparatul nu e prea placut dar are efect mai indelungat si cu ceara la fel

pa!

| Bloodseeker a răspuns:

Poarta pantaloni trei sfert, nu e nici o rusine, esti baiat.

| Y0nwtss a răspuns:

Nu e nici o ruşine să ai păr pe picioare(dar nici să fii ca ciupacabra laughing)Până la urma urmei eşti băiat big grin