| anonim_4396 a întrebat:

Salutare Am 16 ani fac 17 acum in martie si am 1.86 -1.87 Inaltime. Mama are 1.71 iar Tata 1.81. in ultimile 8 luni am crescut dor un cm. Credeti ca mai cresc mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vei mai creste dar nu mult

| xBya a răspuns:

Nu, nu cred ca mai cresti mult, daca ajungi pana la 90 peste 1 metru, mai mult nu`ti dau. Oricum, ar trebui sa fii mandru de inaltimea ta. Daca`ti lucrezi bine corpul, o sa faci furori printre fete.

| lucian_2018 a răspuns:

Parintii tai sunt destul de inalti de aceea ai crescut si tu atata.
Vei mai creste putin cu siguranta insa nu cu mult.

| Adelina004 a răspuns:

Ei bine.Normal toti crestem pana la 18 ani, dar tu esti ceva mai exagerat asta e foarte bine.Imi place inaltimea ta, dar nu cred ca tu ai sa mai cresti.winking

| Tessa a răspuns:

Esti destul de inalt dupa parerea mea, n-ar trebui sa iti faci probleme pe tema asta. Vei creste dar nu colosal de mult.

| ionika24 a răspuns:

Este o inaltime destul de mare pentru varsta ta