| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU am o problema la un ochi (dreptul)

se vede in ceata blurat rau apoi focalizeaza dar greu si in final se vede acceptabil dar capteaza mai putina lumina si imaginea se vede mai intunecata fata de dreptul
mentionez ca am si artefacte vizuale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin TPU nu se vede starea ochiului tau, este nevoie de aparatura de specialitate!
Mergi la consult la un medic oftalmolog bun.
Simptoma poate fi de la o diferenta de dioptrie, dar poate fi si un inceput de glaucom. Nici unul nu este de neglijat, poti sa-ti pierzi vederea!

| Violleta2022 a răspuns:

Un consult la oftalmolog ti-ar rezolva problema!