| anonim_4396 a întrebat:

Se ia sida daca fumezi dupa o persoana care are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Nicidecum.
Sida nu se ia decat prin contact direct sange cu sange. Adica persoana care fumeaza trebuie sa ii curga sange si tu sa ai buza sparta si sa intre sangele de pe tigara aia plina de sange sa intre virusii in sangele tau prin buza ta sparta,
Sida se ia prin 2 metode:
sex( dar si la sex se ia greu ) Cam la 1 la 1000 sanse sa iei sida de la o persoana bolnava de sex.
Iar la homosexuali se ia 1 la 100.
Simplu ei sangereaza mai mult.
Deci nici prin sex nu se ia mereu.
Prin sarut nu se ia DELOC. decat daca ambii parteneri sunt taiati la gura.
Se mai ia prin injectii. Si cam atat.
De la tzantzari de ex nu se ia( daxca un tantar suge de la un sidist sange si apoi vine si suge de la tine sansele ca sa iei sida sunt 0, 000000000000000000001 Aproape delocbig grin
Sida e boala homosexualilor.(de la ei a aparut)

| tpuraspundetuturor a răspuns (pentru SaveTheNature):

Deci sa inteleg el trebuie sa sangereze destul de mult pe tigara si eu sa am buza sparta sau cv taietura prin care sangele sa patrunda in organism?

| SaveTheNature a răspuns (pentru tpuraspundetuturor):

Exact. Stai linistit.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat