| TheToxicNightmare a întrebat:

Sexul face bine la sanatate sau nu ca mi-e frica si vreau un raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai peste 18 ani, folosesti prezervativ si o faci cu un partener care te respecta, face bine la sanatate.

| arrriadna a răspuns:

Daca esti baiat da. Daca esti fata. depinde de multe (varsta, starea de sanatate a aparatului genital, nivelul de protectie, confortul psihologic...)

| mihaa a răspuns:

Da, face bine atunci cand esti trista, cand esti nervoasabig grin

| mariazet45 a răspuns:

Face bine mai ales dupa 18 ani, protejat, dar nu se moare daca nu il faci.

| Barajag a răspuns:

Da face bine atunci cand esti racitbig grin

| catthshshshs a răspuns:

Face bine la sanatate, dar numai cand ai un organism matur, sa ai minim 18 ani.Pana atunci nu e bine absolut deloc, mai ales la varsta tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta, nu-ti face decat rau.Nu patesti nimic daca-ti incepi viata sexuala la 18 ani sau mai tarziu, dar mai devreme nu face dacat rau.Vei invata mai multe la biologie, despre ce poti pati tu sau copii tai(cand vei avea)daca-ti incepi viata sexuala prea devremewinking.

| elisabeth a răspuns:

Ai avantaje si dezavantaje, poate fii un dezavantaj daca nu te protejeziwinking si persoana are vreo boala de care nu stie, nici el in unele cazuri... dar se zice ca sexul arde o anumita cantitate din caloriile din corp, ceea ce poate fii un avantaj daca doresti sa slabesti putin... si daca esti incepatoare, cel mai sigur e sa fii mai precauta (graba strica treaba).

| Lucifer007 a răspuns:

Logic, mai ales orgasmul.numarul anticorpilor din organizm se dubleaza astfel creste imunitatea, se ard foaaaarte multe calorii deci iti dezvolta tonusul muscular si muuulte altele