| Madalinnaa253 a întrebat:

Sexul oral poate provoca amigdalita? Acum o saptamana mi s-au inflamat amigdalele si au facut puroi, iar fix cu o seara inainte ii facusem asta partenerului meu si m-am panicat crezând ca asta ar fi cauza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauza sa nu cumva sa fie vreo BTS. Mergi la medic si poate faci niste analize.

| dullcat a răspuns:

Buna.Esti sigura ca nu poate fi vorba si de altceva cum ar fi BTS? Ai fost la medic?

| ReddY25 a răspuns:

Există protecție