| SweetLolipop a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot scapa de cosuri.Am foarte mult si nu stiu cum.Mentionez ca nu vreau sa cumpar nimic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Spalate mult mai des pe fata (de 3 ori daca este posibil, sau macar de 2 ori)
Ar fi de preferat sa te speli cu un sapun special pentru fata, care curata mai bine, dar poti incerca si cu dove(cica lasa pielea catifelata)
Crede-ma, si eu ma luptam cu cosurile, aveam multe pe frunte si nu le mai suportam.Pana cand am primit un gel de curatare energizant cu piersica si lapte de migdale

http://www.avon-shop.ro/......-p-38.html

Am inceput sa ma spal mai des pe fata si s-au dus, acum mai am doar 2, care o sa treaca si alea.Acum ma lupt cu punctele negre...

Crede-ma ca spalatul mai des face minuni, si incearca sa iti menti fata curata.
Eu de paste m-am spalat pe fata cu apa cu un ou rosu si cu bani in ea
( obicei din Bucovina) in ziua acea mi-au iesit 4 cosuri mari(de la microbii si mizeriile de pe bani(monede).

Ai grija de tenul tau!

7 răspunsuri:
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Punete cu fata deasupra unei oale cu apa fierbinte (deasupra aburilor). Puneti un prosop de cap.Stai cateva minute. Apoi stoarcele pe toate. Putin timp fata ta va fi rosie(din cauza cosurilor sparte) dar cand se vor usca vei avea tenul curat happy tratamentul asta e facut si la cosmetica numai cu un aparat cu aburi big grin dar functioneaza bine

| ANAHsneaman a răspuns:

Daca le storci iti vor iesi mai multe depinde de fiecare dar oricum date cu spirt se vor usca si vor disparea eu asa fac si crede-ma ca merge succesbig grin

| CRISS69TM a răspuns:

Sex de vreo 2-3 ori pe saptamanamsi in scurt tim dispar.

| Ferra a răspuns:

Apuca-te de sex... pune-te serios pe treaba si in maxim 2 luni nu o sa mai ai niciun cos

| OnIX98 a răspuns:

Am si eu cosuri, exact ca tine. Uite ce sa faci: sa le storci si sa nu mai mananci ciocolata si sa nu mai bei cola.Eu de la astea fac cosuri.Incearca daca vrei, sper ca te-am ajutat!

| SweetLolipop explică (pentru OnIX98):

Nu prea mananc ciocolata si nici nu beau cola.si stiam ca nu e bine sa le storci.Dar multumesc oricum

| 123131 a răspuns:

Si eu am cosuri.Am incercat cu o multime de creme dar degeaba.