| Mara_4052 a întrebat:

Vreau sa vad intreb daca stiti cumva cum pot scapa de cosuri.Am incercat toate cremele si tratamentele.Nu as vrea sa ma operez de la varsta asta...Si nici nu as vrea sa merg la cosmetica sa mi le scoata la aparate...Ma puteti ajuta?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din moment ce tu elimini din start toate posibilele tratamente, cum vrei sa te ajutam, cum vrei sa-ti rezolvi problema?
Cu Zineryt ai incercat? Mananca mai sanatos, ia si niste vitamine (E, A, C si Zn)!
Iar in primul si in primul rand du-te la un control dermatologic, asa vei afla care este cel mai potrivit tratament pentru tine. Succes! Numai bine!

| NickiMinaj a răspuns:

Cu alte cuvinte ai vrea sa se intample un miracol laughing Sfat : mergi la un endocrinolog, fa analizele complete si de-abia dupa la dermatolog, ca sa-ti dea totusi un smac. Nu m-as duce la cosmetica la oricine, mai ales ca e vorba de fata. O sa mai ai nevoie de ea, zic.

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Dap... cel mai simplu si cel mai sigur, bun, eficient mod e sa mergi la un dermatolog... in jur de 10 lei e consultatziawinking!

Bafta ~

| MeMeMe97 a răspuns:

Infuzie cu ceai de musatel>levantica>tei>isma

nu conteaza daca nu le pui pe toate dar daca pui numai musatel fal concentrat ptc dupa ce faci inbfuzia poti sa te speli cu el pe fata...

Mie mia treecut:X:X:X:X succes:X

Funda?

| Lavy_5428 a răspuns:

Esti adolescenta? Ptr ca majoritatea au. Si eu am si am folosit toate cremele dar degeaba... E foarte greu sa scapi de ele...

| ydaa a răspuns:

Mara, merge cu clear Et clean se gaseste in farmaci si trece intr-o saptamana nu toate daa trec nu tile stoarce! cea mai mare prostie credemaa mai bine le lasi pana se coc decat sale storci mie imi apar alea cand sunt pe ciclu si nu le sufar si nu-ti da cu fond de ten
ca iti apar maimulte eventual dati daa nu in fiecare zi si cand iti dai folosesteo crema gen niveia saunaturals dela avon crede-ma e multmai bine asa! vr funda!

| ♥andreyusca11♥ a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog

| tinaarad a răspuns:

Degeaba incerci toate cremele si tratamentele cosmetice, problema trebuie tratata din interior, este necesara o detoxifiere pe care poti sa o faci cu aloe de la lifecare, produs 100% natural. Pentru informatii sumplimentare tina_butaru@yahoo.com