| alma200033 a întrebat:

Trag aer in piept si simt ca nu-mi ajunge. Oare din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă un test spirometric - asta "spune" multe

| doctorandus a răspuns:

Poate ar trebui sa mergi la medic. Daca te simti rau, suna Salvarea.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu patesc asta des, mai ales cand sunt racit pentru ca am astm bronsic.Iti recomand o vizita la pneumologie.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Eu am fost la medic, am avut un tratament, dat eu aveam atacuri de panica ( cica) nu mai stiu ce era pr atunci. Trageam aer, nu era de ajuns si mai trageam de cateva ori sa fie. Du-te la medic.