| anonim_4396 a întrebat:

Daca doresti sa returnezi ceva cumparat online (haine, de exemplu), curierul sigileaza de obicei cutia cu produsele tale sau e treaba ta sa sigilezi produsele?

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Depinde de cerintele site-ului de unde ai comandat. De obicei, daca e cu ramburs trebuie sigilat in fata curierului. Suna la numarul de telefon aferent sectiunii "returnare produse" de pe site si cere lamuriri acolo.

| DataSoft a răspuns:

E cam treaba ta.el vine decat sa iti ia returul.

| anonim_4396 explică (pentru DataSoft):

Si trebuie sa mai tin cont de ceva? trebuie sa fie lipite si adresa mea si numele?

| DataSoft a răspuns (pentru anonim_4396):

Da..pentru o mai mare siguranta.
ca pe AVB-ul de il lipeste pe colet scrie de la cine pleaca si la cine ajunge.