| chocolate3755 a întrebat:

La scoala ne-a dat pentru acasa sa facem un fel de joc, erau pe foite numele a mai multe persone, apoi am tras la sort si persoana care nea nimerit trebuie sa ii urmarim comportamentul iar vinerea viitoare trebuie sa ii dam un cadou(trebuie sa nu spunem nimanui pe cine spionam), eu trebuie sa spionez un baiat pe care nu prea il suport si...NU STIU CE A II IAU(e obligatoriu sa ii dam ceva) plis help

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ii poti lua un cadou care sa fie amuzant sau care sa ii aduca aminte de anumite greseli pe care i le-ai observat de-a lungul acestei saptamani. Daca vorbeste prea mult - o cana personalizata cu un text amuzant : Daca taceai filozof ramaneai!
sau
Cateodata ne dorim un pic de liniste in viata noastra - fa un efort!

Sau poti sa ii iei ceva total fara implicare (un breloc de chei, o carte).

| cornculapte a răspuns:

E misto tema. Interesanta. Pai daca deja nu il suporti, presupun ca stii si de ce, stii de ce iti e antipatic si nu mai trebuie sa-i observi comportamentul atat de insistent. Ii iei ceva care sa aiba legatura cu obiceiurile lui proaste. De exemplu, eu am un coleg care mereu cerseste bani de cafea (nu ca ar fi sarac, dar din prost obicei nu are niciodata bani la el sau nu vrea sa aiba(?)) caruia m-am gandit sa-i iau niste plicuri de Jacobs 3 in 1 ca sa-si faca el cafea, sa nu mai ceara bani. Mai am o colega care nu are niciodata pix, chiar daca i-am dat unul in ziua precedenta, nu mi-l returneaza si il pierde, asa ca m-am gandit sa-i iau o cutie de pixuri pe care scriu 'REZERVAT pentru X' si s-o bag intr-un dulapior din clasa pe care il incui cu lacat si ii dau ei cheia.

| Ruxiii a răspuns:

Du-te la un 38 sau un second hand si vezi si tu pe acolo...
sau un magazin de farse ceva smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il spionezi pe el ai grija sa nu te vada si esti si tu urmarita? daca da atunci ai grija cum te porti si daca as fi in locul tau (las spiona cum cere tema ) si afli cei place de exemplu poate ii place jonas brothers si daca ii place asta ii iei ceva cu jonas daca cu altceva ii iei cu respectiva tema dar daca nu-ti dai seama, iai o carte despre aventura prin jungla sau de pe oriunde