| chocolate3755 a întrebat:

La scoala ne-a dat pentru acasa sa facem un fel de joc, erau pe foite numele a mai multe persone, apoi am tras la sort si persoana care nea nimerit trebuie sa ii urmarim comportamentul iar vinerea viitoare trebuie sa ii dam un cadou(trebuie sa nu spunem nimanui pe cine spionam), eu trebuie sa spionez un baiat pe care nu prea il suport si...nu stiu ce sa ii iau! (e obligatoriu sa ii dam ceva) plis help

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Carte, cd cu muzica/jocuri/filme, bluza, blugi ochelari, etc thinking

| Morenastyle a răspuns:

Cred ca este vorba despre Spiridusul bun. Asa se numeste jocul. L-am jucat si eu la scoala. Dar nu trebuia sa ii dau cadouri colegului respectiv. Trebuia sa am grija de el. Adica sa nu i se intample nimic rau. Dar la sfarsitul saptamanii trebuia sa spuna acel copil daca si-a dat seama cine este spiridusul lui. Daca ai avut grija de el ai fost spiridus bun, iar daca nu ai avut grija ai fost spiridului rau. In cazul tau ai putea sa ii urmaresti cumportamentul acelui baiat si sa afli ce anume ii place.Asa va fi mai simplu sa ii alegi un cadou. Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai gandeste-te la nota, nu la tipul pe care nu-l suporti. Apoi da-i ceva de genul o carte sau un tricou. Oricum, incearca sa ii dai cevadin care sa invete.

| ZambescSiGata a răspuns:

Si noi facem acest joculet la scoala.:X. Dar la noi se numeste prietenul invizibil:XNici mie cateodata nu imi convine cine imi pica, dar asta e, toti suntem colegi, si trebuie sa aducem cadou :XTrimite-mi mesaj si spune-mi de la ce scoala et plss:Xhappyte puuuphappy

| crysty45 a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit este un cd cu CS 1. 6