| Raul_Puiu_2000 a întrebat:

Am 14 ani, cum pot face piept si brate acasa? doar la maini si piept vreau sa lucrez pentru ca eu fac fotbal si am antrenamente marti si joi si am gamele si abdomenul ok dar vreau brate si piept, imi puteti recomanda un program de antrenamente si o alimentatie?

Răspuns Câştigător
| ClickOn a răspuns:

Ai aici exercitiile pentru piept http://www.culturism.ro/diverse/exercitii-piept.html

Si pentru brate ai aici http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-biceps.html

Cat despre alimentatie incearca sa consumi multe proteine (lapte oua piept de pui+fructe si legume)
Sper ca te-am ajutat.Bafta!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Laur1727 a răspuns:

In primul rand, daca esti de la tara este super deoarece poti sa tragi la copac sau la o barna, iar daca esti de la oras alergarea pe afara si prin parc sau poti face flotari( pentru brate )in camera de maxim 3 ori pe zi ( zece flotari daca faci zilnic) sau genoflexiuni ( pentru corp) tot cand faci flotarii ( minim 50 de genoflexiuni ). In al doilea rand sa ai grija la alimentatie, sa nu mananci gras si ai grija sa fie mancare usuara si mananca de doua ori pe zi. Daca faci in fiecare zi vei avea "patratele". Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?