| UnVarLegendar a întrebat:

Am 15 ani si 1, 69 inaltime. Tata are 1, 71 inaltime si mama 1, 58 cam pe acolo. Mai am vreo sansa sa cresc? Fac sport zilnic, sportul n-ar fi o problema.Rog raspunsuri serioase.Multumesc.

7 răspunsuri:
| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Fa sporturi de genul volei, baschet, etc, si vei vedea efectul.

| siriusblack98 a răspuns:

Clar vei mai creste.La 15 ani esti in plina dezvoltare.Prin urmare chiar daca faci sau nu sport, tot vei mai lua cativa cm in inaltime.Bafta!

| aXy99 a răspuns:

(1.71+1.58+0.15)/2. Cam asta va fi inaltimea ta finala, adica 1.72 (+/- cativa centimetri)

| aXy99 a răspuns:

E bine sa practici sporturi, sa faci miscare, dar sa stii ca nu te va ajuta sa cresti nici macar 1 mm.

| raMLesS a răspuns (pentru aXy99):

Daca faci yoga s-ar putea sa te mai intinzi cu cativa cm.

| aXy99 a răspuns (pentru raMLesS):

Doar daca ai tasata coloana vertebrala.

| raMLesS a răspuns (pentru aXy99):

Adevarat, eu am avut probleme si cu coloana dar si cu pozitia gatului... in jumatate de an am castigat vreo 3cm.
E chiar foarte sanatos sa faci exercitii de stretching.