| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si incep sa fac sala adica fac mai mult sa mai slabesc cateva kg o sa ma opresc din crestere daca fac?

17 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Depinde de exercitiu.
Din moment ce pui mare greutate pe coloane iti incetineste crestere.
In schimb. ai zis ca vrei sa dai jos din kg.Fa definire..Kg putine multe repetari, si asa va fi mai bine pentru ca totusi..inca esti mic la 15 ani.
P.S: Nu te gandi ca daca faci sala nu mai cresti deloc, ci doar nu vei mai creste la fel ca si cand nu ai face sala.
Daca vrei sa te si inalti, pe langa sala fi si inot, pentru dezvoltarea muschilor din corp si bun si pentru crestere.

| Elvina a răspuns:

Nu te opresti din crestere, in niciun caz, de fapt te vei dezvolta armonios. Bafta!

| AnnaAnnne a răspuns:

Nu,de ce sa te opresti din crestere? O sa te ajute sa te dezvolti si sa faci un corp suplu si frumoshappy

| FlippyFlippy a răspuns:

Chiar deloc, inca te ajuta la dezvoltare, eu ma duceam de la 14 ani, nu-ma ca nu ridica greutati!

| 96SeB96 a răspuns:

Depinde ce fel de exercitii faci daca ridici greutati mari da te vei opri din crestere.

| CristiAndrei a răspuns:

Daca nu ridici greutati deasupra capului nu te vei opri din crestere

| mahmy97 a răspuns:

Sunt anumite aparate care te opresc din crestere crede-ma am patit-o

| nesuferit a răspuns (pentru mahmy97):

Uite eu nu te cred

| dede11112 a răspuns (pentru mahmy97):

Cum ar fi? straight face

| mahmy97 a răspuns (pentru nesuferit):

Nu te oblig

| SomePrettehGurl a răspuns:

Poti sa faci sala linistit/a. Nu te opresti din crestere.

| dede11112 a răspuns:

Am uitat sa spun ca fac si acasa abdomene dar nu alerg

| dede11112 a răspuns:

Merg doar cu bicicleta

| XxxdbxxX a răspuns:

Nu te vei opri din crestere decat daca lucrezi si muschii spatelui

| RVsapb a răspuns:

Pai nu se poate spune cu exacitate atata timp cat o faci sa slabesti pentru o scurta perioada de timp si nu o faci ca sa iti dezvolti corpu daca ai faceo sa ai muschi si din astea nu se mai dezvolta corpu in sensul ca nu mai cressti si asta e mai mult la baieti daca vrei sa slabesti nu stiu pentru asta e mai bine sa vb cu un medic cel mai indicat

| ShiftAdy a răspuns:

Da,daca ai sub 18 ani si faci exercitii la sala, te vei opri din crescut