| SunShine_8211 a întrebat:

am 1.60 m si 56 kg (16 ani)si as vrea sa slabesc la picioare mai ales la coapse,ca mi se par cam groase. Daca fac exercitii grasimea se transforma in muschi si raman la aceeasi dimensiune, deci cum as putea sa slabesc la picioare in 3 saptamani (Urgent),sa se vada diferenta? Ce ar trebui sa fac? Dau funda, Ms:*

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Salut!
Grasimea nu se transforma in muschi asta e o prostie.
Cea mai buna si mai buna metoda de a scapa de surplusul de grasime sunt exercitiile cardio(alergat, inot etc)
Sa alergi cate 15-20 minute in fiecare seara, daca nu iti place sa alergi ai putea sa incerci sa sari coarda 15-20 minute fiindca stiu ca voua fetelor va place asta happy
In legatura cu alimetatia as putea spune ce alimente sa eviti si ce trebuie sa mananci dar sunt multe de zis.Si daca vrei sa iti tonifiezi picioarele ar trebui sa incerci sa faci genoflexiuni. Daca mai ai alte intrebari despre slabit spune-mi si am sa iti las id-ul meu ca sa iti spun tot ce vrei sa stii.
Si sa nu te astepti la rezultate miraculoase intr-o saptamana ca nu vei vedea, trebuie sa ai rabdare si pana la urma vei obtine ce iti doresti happy
Bafta!

| SunShine_8211 explică (pentru MioaraParalescu):

Buna,mersi de sfaturi, lasa-mi te rog id-ul tau in privatwinking

5 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Să nu mai mănânci 3 porci la o masă şi să faci minim 2 ore de mişcare pe zi.

| SunShine_8211 explică (pentru Woodenpints91):

Mananc chiar foarte putin

| Woodenpints91 a răspuns (pentru SunShine_8211):

ALt secret nu-i. Trebuie doar să nu te îndopi cu orice chestie comestibilă şi să faci mişcare în fiecare zi. Multă mişcare.

| SunShine_8211 explică:

Am uitat sa mentionez: Burta nu am deloc