| gege12321v a întrebat:

Am 17 ani, 1, 68 cm și 47 de kg! Eu mănânc puțin și des și extrem de multe prostii! Totul se adună pe abdomen, de aceea am făcut un pic de burtica(de 2 ani o am)! Ce ar trebui sa fac sa pot lua în greutate peste tot? Sunt destul de slabă și la înălțimea asta se observă cam urat! Sport nu prea fac! Ce îmi recomandați sa fac pentru a pune masa musculara și a lua în greutate, ce alimentație ar trebui sa am?

7 răspunsuri:
| Criss569 a răspuns:

Bună!
Eu îți recomand sa mergi la sală (este o metodă eficientă) dar dacă nu îți permiți, te poți înscrie la handbal (și asta costă ceva bani dar mai puțin cred) sau poți face sport în fiecare dimineață (de exemplu să alergi prin parc, să faci exerciții fizice cum ar fi să urci multe scări, să faci roata, șpagatul, sfoara, podul...) Etc.
Iar cât despre alimentație încearca să renunți la mâncarea nesănătoasă mănâncă mâncare bogată în fibre cum ar fi (pește, carne, ouă, lapte) etc.
Sau poți lua vitamine care să îți de-a pofta de mâncare cum ar fi (Cavit, vitamina C)... ș. a. m. d.
Sper că te-am ajutat! Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Criss569):

Ouale, laptele sunt bogate in "fibre"? Serios?

DE CAND?

| Ion02102 a răspuns:

Baga coca cola+cipsuri+pufuleti cu branza si iti promit ca vei fi grasa

| gege12321v explică (pentru Ion02102):

Mănânc o grămadă, și degeaba!

| Cosmin86 a răspuns (pentru gege12321v):

Ce inseamna la tine "o gramada"? Cate fripturi mananci pe zi? Si cate farfurii de orez/cartofi zilnic?

| Cosmin86 a răspuns (pentru gege12321v):

Deci, daca esti INCAPABILA sa spui concret ce mananci si cate fripturi intr-o zi, CUM sa poti face schimbari?

Recunoaste ca esti COMPLET INAPTA si gata.

E plin pe site-ul asta de oameni PROSTI care cer sfaturi si atat, nu sunt in stare sa faca ce trebuie.

| Ricardo26 a răspuns:

Buna si tie, daca esti o persoana serioasa si ai nevoie de ajut te sfătuiesc să îmi scrii in privat unde iti pot oferi consultanta in mod total gratuit ( nicolaestanca461@gmail.com )