| Emilian_Chmilewski_1998 a întrebat:

Buna as vrea si eu sa ma ajutati cu ceva eu ma antrenev portar de ca-ti va ani si ma tem sa plonjez vreau sfaturi de la portari cu experienta PS:joc pe gazon sintetic si cam doare am mai incercat dar m-am lovit si de atunci nu prea am mai plonjat dau funa.

3 răspunsuri:
| pnkalex a răspuns:

Nu doare deloc pana acum cativa ani jucam pe asfalt si plonjam ma alegeam doar cu cateva julituri.Important e sa stii cum sa te articulezi in cadere, nu trebuie sa cazi lungit pe orizontala, dupa ce ai respins mingea pui mainile la sol si te rostogolesti usor intr-o parte. Uita-te la video-uri cu portari si invata

| Emilian_Chmilewski_1998 explică (pentru pnkalex):

Ok mersi am sa incerc

| Emilian_Chmilewski_1998 explică (pentru pnkalex):

Man auzi nu poti sa faci un video?