| loggertiffman a întrebat:

Buna azi a fost a2a zi de alergat pentru mine....la fel ca in prima zi am simtit dupa doar cativa metri de alergat o arsura in piept care pe parcurs se continua cu o durere enervanta abdominala si o intepatura sb coaste....si durerile astea ma impiedicau sa alerg ca lumea pana am renuntat si m-am dus acasa.ce sunt durerile astea? o sa treaca de la sine?

2 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Salut!
Ce simti tu sub coaste pot fi gaze intestinale care se ridica si produc durere. O sa treaca in timp. Arsura in piept nu stiu exact de la ce poate sa fie, dar e posibil sa aiba legatura.
1.Cand te apuca durerea la alergat incetineste si respira profund de cateva ori.
2.Incearca sa nu inghiti aer cand bei apa.

| loggertiffman explică (pentru Celcareajuta):

Ce pot sa fac sa nu mai am aceste dureri si sa pot alerga in mod normal si eficient?