| Adyy5 a întrebat:

Dansuri sau înot? De ce?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Inotul este considerat cel mai complex sport
Dar daca iti place dansul de ce nu, depinde ce stil ar cu siguranta si dansul te va mentine in forma dar inotul te dezvolta si tonifiaza.
Pacat ca nu m-am apucat de inot acum cativa ani.

| Adyy5 explică (pentru Simpatic):

Dar câți ani ai acum?

| Simpatic a răspuns (pentru Adyy5):

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic că înotul e mai folositor... dansul nu prea ai așa multe ocazii să-l folosești dar înotul îți poate salva viața

| RAY a răspuns:

Depinde ce iti place tie, eu as alege Dansuri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai unde să faci înot, poți dansa în bazin, balet acvatic.

| SilentRain a răspuns:

Inot,pentru imi place apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele pentru că în ambele cazuri dai și din mâini și din picioare.

| Speranta12 a răspuns:

Inot. Te provoaca si te dezvolta mai mult.

| brokxy a răspuns:

Inot- cresti in inaltime, slabesti
dans- trebuie sa ai ureche muzicala si ceva pasiune pentru dans
dar alege care crezi ca ti-ar placea tie mai mult

| Paul754880338 a răspuns:

Cel mai bun raspuns il are cel ce practica sau are sa practice una din cele doua discipline sportive, argumentand cu inclinatiile si aptitudinile sale. Nu exista una mai buna decat cealalta, exista doar care este mai potrivita pentru cine.

| Alexandrionelu a răspuns:

Pictura sau kickbox?
Sunt 2 chestii total diferite.
Înotul este un sport solitar care te ajuta sa te dezvolți armonios, dansurile (de societate) vor contribui mai mult la îmbunătățirea vieții tale sociale, pe termen lung.
Încearcă-le pe amândouă, vezi ce îți place mai mult și ce ți se potrivește ție cel mai bine.

| Termopile a răspuns:

Înot deoarece :
1)Îți dezvolta toți mușchi
2)Crești in înălțime
3)Ajută inima și plamani
4)E util in viața reală
Și multe alte beneficii astea sunt doar o mică parte din beneficiile pe care nu ți le oferă dansul

| Cosmin49 a răspuns:

Inot fara nici cea mai mica indoiala.