| SweetChildOAxls a întrebat:

stie cineva niste exercitii pentru burta? doar pentru burta si eventual si o dieta, insa care sa dea rezultate. multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Alergarea este sfanta!

| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista "exericitii doar pentru burta" din simplul motiva ca NU POTI sa arzi grasimea intr-un singur loc ( decat prin interventie chirurgicala )

http://www.getfit.ro/slabire/despre-slabire/slabire-localizata.html

| Zitronen a răspuns (pentru Cosmin86):

Poti sa scapi de ea, dar dupa cum ai zis si tu, nu poti intr-un anumit oc. Dar poti sa scapi la burta, sau la picioare, prin altfel de exercitii.

| Zitronen a răspuns:

Buna!
Fa abdomene sau flotari.
Cu dieta te ingrasi. O sa te infometezi, si cand termini dieta o sa te faci de 2 ori mai grea. Nu manca multa paine.
Numai binehappy

| IAndra a răspuns:

Cati ani ai si cate kg ai si iti spun o dieta foarte buna exercitii nu conteaza numai fa

| KazNNNeT a răspuns:

Pentru abdomene poti face abdomene usoare ( pui picioarele la 90 de grade undeva pe pat sau ceva si stai cu spatele intins undeva jos, pui mainile la ceafa si ridici usor umeri de jos )
Pentru dieta, incearca dieta Duka, poate te va ajuta, si nu trebuie sa faci foamea la dieta aceastawinking

| YummyPuff a răspuns:

Flotarile crede-ma :* si o sa ai rezultate repede, iti spun din proprie experienta

| Cosmin86 a răspuns (pentru YummyPuff):

Serios? alt copil mic...

| YummyPuff a răspuns (pentru Cosmin86):

What?

| bengalezuxxx a răspuns:

Exercitii trebuie sa faci denysa nu te lua dupa altii sportul e sanatos intareste oasele etc.sa trec la subiect.sa faci abdomene le faci degeaba acest exercitiu este doar izolat.alergarea face mult bine mai ales acum pe caldura asta 30 45 de minute cu o intensitate medie vei avea rezultate.si ca dieta sa nu mananci gras, sa nu mananci paine, orez oua fierte doar albus piept de pui daca ai timp sa-ti faci sau mama salate fructe si legume de orice fel si fara prajeli.pa pa iti urez succes sa ai rezultatele dorite sa ai o zi buna

| bengalezuxxx a răspuns:

Sa nu mananci paine, dar daca poti sa mananci orez oua fierte doar albus piept de pui daca ai timp sa-ti faci sau mama salate fructe si legume de orice fel si fara prajeli.pana la ora 7 8 seara maxim am rectificat ca sa nu intelegi gresit

| Tanya2442 a răspuns:

Exercitii sunt o multime si le poti gasi usor pe youtube, referitor la dieta uite una ft buna... timp de 7 zile
1 zi 5 cartofi fierti si 1, 5 litri chefir
2 zi 100 grame carne fiarta de pui si 1, 5 litri chefir
3 zi 100 grame carne fiarta de pui si 1, 5 litri chefir
4 zi 100 grame peste fiert si 1, 5 litri chefir
5 zi fructe si legume ( exclude bananele si struguri) si 1, 5 litri chefir
6 zi numai chefir
7 zi apa carbogazoasa
e cam stricta, dar are rezultate bune + sport zilnic chiar face minuni big grin