| Peter2024 a întrebat:

Am 14 ani si am facut vara trecuta o luna de sala care nu m-a ajutat prea mult. Nu mancam suficient si a cam fost 0. Pana acum nu am mai mers deoarece am examene anul acesta si trebuie sa invat. In schimb fac un antrenament cu gantere de 8kg acasa, flotari, abdomene, etc. Lucruri de baza. Mai de mult mi-s-a parut ca muschii de pe pieptul meu sunt inegali, dar nu am putut sa fiu sigur pana acum pentru ca nu era foarte vizibil. Acum observ o mica inegalitate dintre pectoralul drept si cel stang. Spre partea centrala, jos, cel stang este mai puţin dezvoltat si am o mica zona unde este doar os. Este ceva normal sau cum pot remedia?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Catalinjr a răspuns:

Da, este ceva normal. Sunt persoane care au mici modificari genetice.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Sala trebiue sa faci 1-2 ani sa se vada ceva. in 3 luni abia inveti sa faci cat de cat exercitiile corect (dupa 1 an inveti ca lumea). Deci 1 luna = fix ZERO, indiferent ce mananci

2. Gantere de 8 kg = gantere de fetite... de fapt reformulez, fetitele lucreaza cu gantere de 10+

3. Inegalitati o sa existe mereu, nici sportivii profesionisti nu au muschii perfect simetrici.

| Peter2024 explică (pentru Cosmin86):

Numai punctul 3 a fost util pentru intrebarea mea, dar apreciez oricum! Multumesc :3

| Cosmin86 a răspuns (pentru Peter2024):

Si 1 nu a fost? Sau nu vrei sa treci de mentalitatea stupida de incator care crede ca dupa 1-2 luni se vede ceva?

| Peter2024 explică (pentru Cosmin86):

Si 1 a fost util(o sa tin cont de informatiile tale), dar am observat acest lucru pe pielea mea.