| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am 16 si fac sport de la 13. Verisoara mea m-a intrebat zilele trecute daca ar fi bine sa faca gimnastica (pentru intretinere) dimineata si daca ar fi bine sa alerge pe stadion. Mamaei este de accord, dar stie ca eu fac asta si s-a gandit sa ma intrebe. Acum, intrebarea mea este: ce sa ii zic? I-am zis ca ma voi consulta cu cineva, iar mai apoi ii spun ce sa faca. Voi ce credeti? Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CristinaAlina19950831 a răspuns:

Parerea mea este ca e bine sa faca cateva exercitii de gimnastica si putina alergare pentru ca fiecare dintre noi are nevoie sa se mentina in forma.Chiar daca ea poate nu pare sa aiba nevoie deoarece poate ca nu are kilograme in plus totusi e bine putin sport deoarece acesta ne mentine intr-o forma buna, reduce riscul multor boli, este bun si pentru metabolism si am auzit ca ar reduce si insomnia.Beneficii ale sportului sunt foarte mult, astea insa sunt doar cateva care mi-au trecut acum prin caphappy. Ideea este ca nu are nimic de pierdut, mai ales daca o face din placere caci cred ca isi doreste si ea acest lucru. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu:*.

1 răspuns:
| cristeasofia a răspuns:

Normal ca ar fi bine!