| axml34 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu cateva intrebari:Vreau sa scap de ceva grasime de pe piept si abdomen...ce exercitii trebuie sa fac..cat timp trebuie sa fac.si cand trebuie sa fac...astept raspunsuri
Exercitii care sa le fac acasa si exercitii care sa dea rezultate.
Am aproape 17 ani.1, 69 m in inaltime si 64 de kilograme.sunt gras pentru varsta mea?
Sau ce trebuie sa mananc si ce nu trebuie sa mananc ca sa slabesc..cand sa mananc ultima oara pe zi, pe la ce ora?

13 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Alergari, coarda bazin... poti papa cat vrei! Alergari, dimineata, seara cate o ora.

| Vanqu1sh a răspuns:

Sari coarda o ora pe zi 6 zile pe saptamana, mananca fara grasimi si intr'o luna esti fresh + ca depinde ce intelegi tu prin gras ( eu de ex am 1.80 si 80 kg si sunt slab, fara pic de grasime )

| cristimaz a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Poate faci si exercitii ca si eu am 1.92, 85 de kg si parca tot e acolo niste grasime care ma incomodeaza, nu in excez sau sa se vada dar stiu eu ca este acolo

| Vanqu1sh a răspuns (pentru cristimaz):

Alerg 10-15 km odata pe saptamana, sar coarda 3-4 ore pe saptamana, si dupa somn primul lucru care il fac sunt 3 serii de flotari, 3 de abdomene si 3 de genuflexiuni,( duminica si sambata liber) atat doar! big grin

| axml34 explică (pentru Vanqu1sh):

Coarda ar fi cel mai eficient

| axml34 explică (pentru Vanqu1sh):

O serie de flotari cat inseamna?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru axml34):

O serie de flotari inseamna ca faci si tu cate poti, sau cate simti ca este ok, eu de exemplu pot face intre 50-60 maxim, dar daca fac asta a 2-a serie numai ajung la 15, asa ca fiecare serie la mine are 30 de flotari, daca am vreo zi cu chef fac mai multe tipuri de exergitii, cauta si tu pe google, incepe cu ceva lejer pana te obisnuiesti iar dupa usor usor iti pui altele mai grele in program, bafta

| umbra09 a răspuns:

Fa flotari multe flotari si abdomene mananca mai multe legume si fructe si mai putina carne grasime

| axml34 explică (pentru umbra09):

Flotari sa faci e naspa ca a doua zi nu mai esti bun de nimica

| umbra09 a răspuns (pentru axml34):

Eu fac flotari aproape in fiecare zi si a 2a zi in afara faptului ca am febra musculara nu am nici o alta problema' nu ca febra musculara ar fi vreo problema...
La inceput o sa te doara umeri bratele spatele pana te obisnuiesti dupa nu o sa te mai doara nimic

| SiLaS a răspuns (pentru umbra09):

Multe flotari si abdomene? Tu de pe ce planeta vii baiete? Ai vreo treaba cu sportul asta?

| axml34 explică (pentru SiLaS):

La cine te referi?

| SiLaS a răspuns (pentru axml34):

Tu vezi cui i-am raspuns? Sau si tu vii de pe alta planeta?