| aLinuTzBTT a întrebat:

Cine imi poate da informati cuum sa am un corp cat mai bine facut? Sa nu aud mergi la sala etc. Vreau ceva care simplu... Puteti sa imi dati sfaturi si de obiecte si ce pot face cu ele! Dau funda si sa imi spuneti cam in cat timp se vor vedea realizari happy

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Fara sala? ok, stai in pat si roaga-te. poate i se face lui Dumnezeu mila de tine si iti da macar fizicul lui jay cutler.

ah, vrei acasa cu flotari si geno si tractiuni? bine, in 3-4 ani o sa arati macar 30% la fel de bine ca unul care face sala 1 an, este ok si asa.

obiecte? un cocean de porumb si incerci sa vezi cat de departe il poti arunca, altfel poti lua 2 gantere si sa cauti pe google exercitii ca sunt cu miile

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor tare faza cu "coceanul"

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Fara sala... ok! incearca alimentatie bogata in proteine, iar ca exercitii:
flotari, abdomene, tractiuni si poti incerca centura magica http://www.produstv.ro/sanatate-si-frumusete/78-ab-tronic-x2.html

| JohnnyBi a răspuns (pentru florynmondialul):

Aaaah...eu nu am intrebat nimic si nu vreau centura magica de castitate mentala

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Scuze rolling on the floor ti-am dat tie raspunsul din greseala!

| RAY a răspuns:

Pacienţii care au urmat o dietă low-carb au prezentat cea mai mare stimulare a consumului de energie al corpului, „arzând" zilnic cu 300 de calorii mai mult decât pacienţii ce urmau o dietă low-fat, deşi nivelul de activitate fizică era similar. Însă această eficienţă avea şi părţi negative: cei ce urmau o dietă cu o cantitate redusă de carbohidraţi prezentau un nivel sporit al cortizolului, un hormon de stres ce poate creşte riscul de a suferi de probleme cardiace şi de diabet.

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? fara sala?

ce vrei tu e ceva de genul "VREAU sa conduc o masina fara sa ma urc in ea".

Copil mic...

| Enii a răspuns:

Pai du-te la alergat. Fa o dieta bogata in proteine, fa exercitii. Si da, du-te la sala.