| anonim_4396 a întrebat:

sunt nou pe aici si am si eu o intrebat legata de culturism.Am 16 ani jumate, 173 inaltime si 64 de kg, fac sala de vreo 7-8 luni si as dori sa mai cresc in masa musculara.As dori sa iau ceva proteine si nu sunt hotarat ce sa iau, dintre Serious Mass de la ON si ON 100% Whey Gold Standard! Ce puteti sa imi recomandati daca ati folosit aceste produse si daca dau rezultate.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu. Iti asiguri ce ai nevoie, necesarul de proteine ( 2 grame / kg-corp ) si necesarul de carbohidrati a.i. corpul sa nu foloseasca proteinele pentru energie. Iti mai asiguri necesarul de vitamine, minerale, etc.

Fara sa-ti asiguri asta, nu cresti sau cresti foarte lent. Ti s-a recomandat whey gold pentru ca la inaltimea/greutatea ta nu prea mai ai nevoie de carbohidrati in cantitati mari, ci de proteine.

Nu exista suplimente cu care "cresti mai repede" sau "cresti mai lent", iei suplimente ca sa acoperi ce nu poti din mancare ( de-aia se numesc suplimente ).

8 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Combinate este cel mai ok

| Cosmin86 a răspuns:

Vezi ca sunt tipuri de produse diferite.

serious mass = gainer, are 30 % proteine, 60 % carbohidrati si 10 % altele
ON whey gold = concentrat proteic, are cam 80 % proteine, 10 % carbohidrati si 10 % altele

Gainerele se iau cand esti slab, la 173/64 kg nu e cazul, deci, un concentrat proteic, adica whey gold happy

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Cresti mai bine si repede deci de la whey gold?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Multumesc mult mi-ai fost de mare ajutor!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere. Ce program de antrenament ai? Si vezi ca fara o alimentatie corespunzatoare dai banii degeaba pe suplimente.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Pai program de antrenament am asa:Luni-piept, Marti-spate, Miercuri-picioare si abdomen, Joi-umeri si trapez, vineri-bicepts si triceps.Alimentatie,mananc in jur de 3-4 mese pe zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Iti asiguri ce ai nevoie, necesarul de proteine ( 2 grame / kg-corp ) si necesarul de carbohidrati a.i. corpul sa nu foloseasca proteinele pentru energie. Iti mai asiguri necesarul de vitamine, minerale, etc.

Fara sa-ti asiguri asta, nu cresti sau cresti foarte lent. Ti s-a recomandat whey gold pentru ca la inaltimea/greutatea ta nu prea mai ai nevoie de carbohidrati in cantitati mari, ci de proteine.

Nu exista suplimente cu care "cresti mai repede" sau "cresti mai lent", iei suplimente ca sa acoperi ce nu poti din mancare ( de-aia se numesc suplimente ).

| Remus13 a răspuns:

ON 100% Whey Gold Standard

| EmmaShefferd a răspuns:

ON 100% Gold Standard