| Syxx10_8738 a întrebat:

Buna TPU\\\vreau sa ma apuc de parkour\\\care da niste sfaturi sau un id sa mai vb despre acest sport\\\\dar cineva cu experienta(P. S. am 14 anibig grin)\\\sunt hotarat sa ma tin de acest sport\\\funda vot:X:X:X

Răspuns Câştigător
| xXyOnutZhXx a răspuns:

Poti urmari tutoriale pe youtube eu asa am invata scrie pe youtube parkour for beghiner si iti da mai multe...

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Degaba daca nu incerci pe propia ta piele, man trebuie sa fi sigur pe tine ca si eu am facut putin si acum nu mai am curaj sa sar nicun gardrolling on the floor nu mai sunt sigur pe mine(...asta e invingeti curaju si o sa reusesti.
In primul rand foarte important e sa te antrenezi la sarituri si sa fi antrenat la alergaturi sa rezisti mult sa alergi mult conteaza cel mai mult la parkour si free run.

| Syxx10_8738 explică:

Bai kalu\\\\ai si tu dreptatea ta dar gandeste-te\\\crezi ca poti ivnata tu singur\\\\sa fim seriosi\\\eu mas mira\\\incerc si pe pielea mea\\\\dar vreau sa mai fac performante\\\nu ca sar un gard si e 3runstraight face

| Raul_Alex_1998 a răspuns (pentru Syxx10_8738):

Ma scuzi eu am 13 ani si fac parkour de 2 ani si am invatat pe pielea mea deci asa ar trebui saa faci si tu! P.S. incepe mic cu un cong