| Anonim1234aml5 a întrebat:

Buna! Voiam sa ma apuc de sala doar ca am o curiozitate. Daca fac exerciții pentru picioare sau fese cum știu ca pun masa musculara si nu slăbesc? Adica sunt anumite exerciții pentru masa si slăbire?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia depinde cum faci exercitiile. Cardio e pentru slabit. Daca vrei doar muschi atunci trebuie high intensity, sa te chinui doar cateva minute la niste exercitii si poti sa iei pauza oricat de mult, conteaza doar sa pui muschiul la un efort mai mare si mai scurt

| AnastasiaK a răspuns:

Contează alimentația. Ca să slăbești, o să mănânci mai puțin. Ca să pui masă musculară, mănânci mai mult. Bineînțeles, exercițiile le faci cu greutăți, cred că e de la sine înțeles.

| laurentiutirei a răspuns:

Te uiți în oglindălaughing