| cata_2510 a întrebat:

Cam ce greutati sa ridic pentru a avea mai multa forta in brate?

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cat sa faci maxim 6 repetari. Cand poti mai multe, mareste greutatea. Si pune accent pe exercitiile de baza, nu pe ceke de izolare.

Si evident, o alimentatie bogata in proteine.

| YONTU a răspuns:

Buna cata! happy
Pt a face biceps si triceps trebuie sa ridici, mai intai, cantitati usoare (te-as sfatui sa incepi cu un kg.), incalzindu-ti muschii, si dupa aia urci la 1 kg si jumatate si tot asa. Ar fi bine ca azi sa incepi cu un kil, maine cu 1 kil si jumate, si tot asa in fiecare zi.
P.S. Intr-o saptamana am facut 1 bila mama mama!winking
Succes! big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru YONTU):

"Intr-o saptamana am facut 1 bila mama mama", copil mic, ce sa-i ceri straight face

| YONTU a răspuns (pentru Cosmin86):

Te bagi cam mult in seama copil mare ce esti laughing

| YONTU a răspuns (pentru Cosmin86):

Comentezi la fiecare k tu esti perfect domnule perfectiune... Am vazut si la alte intrebari k tu ai mereu ceva de comentat... ca sa te bagi in seama! Auzi la el copil mic, intai sa te uiti la tine copil mare ce esti si apoi comenteaza!

| Cosmin86 a răspuns (pentru YONTU):

Pai ma bag in seama cand vad ce cretinitati spui. Si uita-te cati oameni mi-au multumit pentru sfaturile mele, sunt in primii 60 de pe site, din 481478 oameni la momentul actual, asa ca stiu ce vorbesc.

Si ca fapt divers, am cativa ani experienta in acest domeniu, asa ca stiu ce vorbesc.

Ca fapt divers, cu 4-5 mese pe zi bogate in proteine + sala ( antrenament corect ) + supliemente faci o bila adevarata in cativa ANI.

Auzi la el, o saptamana rolling on the floor

| YONTU a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce te lauzi ma retard... Mincinosule! laughing PAi daca eu ma tin de flexii intr-o saptamana da rezultate! Si am vazut ca multi te-au ignorat in jur de 1100 de oameni!

| AleyMix a răspuns:

Salut. Uite eu iti dau un sfat... util. Acum eu nu stiu cat ridici de obicei, dar incearca de pe o saptamana pe alta sa ridici cat mai mult. Te ajuta... La mine functioneaza! Toate cele bune

| pussyland a răspuns:

Sa incepi cu 3 kg si pai sa adugi cate un kg pe luna.