| bogdantatu a întrebat:

Ce protein imi recomandati la varsta de 15 ani 1.83 si 73 kg trebuie sa mentionez ca de abia am inceput sala si vreau sa imi accentuez pieptul, bratele, si abdomenul deci putin ajutor.Va multumesc.

9 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Recomand sa mergi la sala doar pentru tonus sau sa nu te mai duci deloc. Esti inca mic pentru heavy lifting, poate nu vei fi de acord cu mine dar n-as vrea sa te vad ca renunti peste un an.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu vad rostul suplimentelor daca esti la inceput

| WeAreLegion a răspuns:

Eu zic asa, pana la 16 ani mergi la sala de 3 ori pe saptamana,fa-ti un plan de alimentatie,nu va fi perfect din prima,asa ca experimenteaza, consulta mai multi nutritionisti si mananca bine si dormi, iti spun acest lucru deoarece nu poti lua suplimente chiar de la inceput, mai intai trebuie sa deprinzi miscarile sa ai forma si sa-ti acomodezi corpul cu noul stil de viata apoi poti lua suplimente linistit, ia de la OptilumNutrition sunt foarte bune!

| dann50 a răspuns:

Daca numai ce ai inceput eu iti recomand ca prima data sa iti pui dieta la punct, iar abia apoi sa te gandesti la suplimente.

| keepcalm1232 a răspuns:

Eu iti recomand sa faci totul fara proteine nu zic ca nu te ajuta dar au si efecte adverse unele faci exerciti si fara sa te fortezi prea mult ca nu faci nimic

| dann50 a răspuns (pentru keepcalm1232):

Esti total pe langa subiect.

| Cosmin86 a răspuns (pentru keepcalm1232):

N-ai nicio treaba cu sportul.

daca proteinele au efecte adverse, inseamna ca ar trebui sa stam NEMANCAT ( mancarea contine proteine ).

copil...

| Gudană_Georgiana-Adriana_1996 a răspuns:

Stii cum iti poti rezolva problema? Intra pe pagina asta si vorbeste cu el. https://www.facebook.com/cristiancoroifitness?fref=ts. Este cel mai bun, crede-ma! Si fa si o apreciere paginii.