| Draaaaven a întrebat:

Ce trebuie sa mananc inainte de alergat ca sa am mai multa energie si sa pot alerga mai mult?

8 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ciocolata
sau bei putin vin happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Asta cu vinu poate crea abatere de la traseu happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am si precizat ca putin, am experimentat si da rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carbohidrati(eu mancam paste sau orez de obicei).Mai multe gasesti pe google, scrii doar "ce sa mananci inainte de alergare". Spor la alergat!

| SiLaS a răspuns:

O masa bogata in proteine si carbohidrati, cam cu 1-2 ore inaitne de alergat.

| ArthosClaudiu a răspuns:

Carbohidrati (orez, paine, legume)

| aurelian087 a răspuns:

Spanac

| Adriawesomeness a răspuns:

Pâine integrală cu gem de fructe sau unt de arahide; o banană și un baton energizant; un sandwich cu brânză sau carne de curcan.
Nu consuma elemente procesate, încearcă să folosești alimente în stare cât mai naturală bogate în nutrienți.
Important este să nu uiți să te și hidratezi foarte bine.
Recomandat este să mănânci cu o oră și jumătate minim înainte de alergat.