| robertosiatat a întrebat:

Cum pot sa fac muschi fara sa merg la sala. Un prieten mi-a recomandat sa fac FLOTARI SI TRACTIUNI. Nu pot face nici macar 2 flotari, n-am fost bun la sport in viata mea, dar vreau sa am si eu un abdomen mai plat ca mi se cam depune grasime pe ea, si vreau sa fac un pic de piept. Cum sa fac? Am 22 de ani si 1.87 m inaltime 84 Kg. Greutatea este normala dar nu am muschi. Daca vreau sa fac tractiuni si atarn cu mainile de o bara fara ca picioarele sa-mi atinga solu' nu am atata putere sa ma trag in sus nici macar cat sa-mi ajunga bara la piept. Astept un program de exerciti si sfaturi. Dau funda, clar!

5 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Daca se puteau face muschii acasa nu ar mai fi existat salile de forta. Mai bine fa-ti un abonament la o sala, un program de alimentatie, odihna. Tractiunile sunt pentru spate si brate dar nu e nici pe aproape cat trebuie.
PS: Abdomenele nu te ajuta sa dai grasimea de pe abdomen jos, doar joggingul te ajuta.

| miki13 a răspuns:

Trebuiec sa mananci sanatos, sa bei multa apa si ininte de a incepe "antrenamentul" trebuie sa faci o mica incalzire.http://blog.dito.ro/articole/cum-sa-faci-muschi-acasa/ uite cum sa faci muschi

| Promiseland a răspuns:

Pai din tot ceea ce ne-ai spus dovedeste ca nu ai ambitie, nu ca nu poti.Nu stiu daca tractiunile ajuta la abdomen, din ce stiam eu e pentru brate, ma rog, ideea e ca fara ambitie nu faci nimic.Incearca in fiecare zi cate putin, nu brusc dintr-o data ca nu vei reusi nimic si te descurajezi singur.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Promiseland):

Nu pentru brate, pentru spate.

la tractiuni spatele intra 70 %... si 30 % o parte din brat ( biceps, antebrat, deltoid posteriod ), dar nu tot bratul.

| Marius_Mihalachi_1996 a răspuns:

Faza e ca daca te duci la sala corpul ti se poate deforma daca nu ai un imstructor asa ca umplii 2 sticle de 2, 5l pe post de greutati, ca sa dai grasimea de pe abdomen trebuie sa faci abdomene la bara si geoging intens, spatele se formeaza mult din tractiuni dar si trapezul asa ca trebuie sa te tii de treaba mancand sanatos si deswinking