| BogdanPJ a întrebat:

Cum pot trata mai rapid o ruptura musculara? Nu stiu sigur daca asta am, poate o intindere mai puternica, dar nu stiu ce sa mai fac, am facut fizioterapie 2 saptamani, ieri am fost la fotbal si cand am incercat sa dau o pasa dintr-o pozitie mai grea, m-a luat iar durerea

1 răspuns:
| ArmyCaptain28 a răspuns:

Încearcă să masezi în fiecare zi zona afectată, te poti duce chiar la o clinică specială de masaj pentru astfel de întinderi. Iti sugerez totusi dacă nu ai facut-o deja, sa te duci la un medic ca sa fii sigur dacă este vorba de o întindere musculara si nu de altceva.