| NameoftheCentury a întrebat:

Daca fac programul asta la sala, o grupa pe saptamana o sa am rezultate? De ex saptamana 1: Luni: Piept, saptamana 2. biceps, si tot asa. Eu as zice ca as avea rezultate mai bune deoarece proteinele care le iau din mancare se impart in doua grupe, dar daca merge tot numai la o grupa o sa creasca mai repede. As dori un sfat de la cei cu experienta in domeniu.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Aoleu, e prima oara cand aud treaba asta si clar e o prostie.
Pai gandeste-te ca ai :
Piept, Spate, Umeri, Biceps, Triceps, Trapez, Picioare, Abdomen, Antebrat, sunt 9 grupe de muschi, asta inseamna 9 saptamani.
Daca vrei sa vezi rezultate iti faci un program pe 4-5 zile pe saptamana ( sau cate zile poti ajunge tu la sala ) si muncesti.

4 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Nu am inteles intrebarea.
Adica, prima saptamana faci doar piept si a doua saptamana faci doar biceps?
Si, in doua saptamani lucrezi 2 grupe? Asta ai spus, sau?!

| NameoftheCentury explică (pentru Wehes):

Da adica, in fiecare saptamana faci o grupa astfel, proteinele care le asimilezi nu o sa se mai imparta in doua grupe de muschi, numai in una. Ex Saptamana 1 Piept, Saptamana 2 Biceps, Saptamana gambe, S3 coapse si tot asa pana faci toate grupele. Dar fac numai luni si le las o saptamana sa se refaca.

| Wehes a răspuns (pentru NameoftheCentury):

Aoleu, e prima oara cand aud treaba asta si clar e o prostie.
Pai gandeste-te ca ai :
Piept, Spate, Umeri, Biceps, Triceps, Trapez, Picioare, Abdomen, Antebrat, sunt 9 grupe de muschi, asta inseamna 9 saptamani.
Daca vrei sa vezi rezultate iti faci un program pe 4-5 zile pe saptamana ( sau cate zile poti ajunge tu la sala ) si muncesti.

| DyaNa1337 a răspuns:

Nu e bun programul, lucrezi prea putin, rezultate o sa ai dar o sa treaca o gramada de timp pana observi.
lucreaza si tu ceva de genu: luni piept si triceps; marti: picioare si abdomen; miercuri: pauza; joi: bicepsi si antebrate; vineri: spate etc

| AlexDynamo1996 a răspuns:

Nu e bun programu
fa de exemplu 2 serii de 10-12 piept cu bara de 30
dupa biceps 3 serii de 15-20 cu greutate de 15
si tot asa
dar sa fi atent deci daca o zi faci astea, urmatoarea zi faci numai cardio adica sa alargi pe banda sau pe bicicleta
si bupa o iei de la capat