| CreepyDarkness a întrebat:

Daca sar coarda ma ajuta si la formarea abdomenului?

13 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Saritul corzii este un exercitiu cardio care te ajuta sa slabesti dar nu iti va creste masa musculara. Incerca sa faci abdomene si sala.

| Resurrection a răspuns:

Nu cred ca te ajuta prea mult.Saritul cu coarda ajuta doar la formarea muschilor de la picioare.

| cristiiiiiii a răspuns:

Nu cred ca te ajuta deoarece saritul coardei nu solicita prea mult muschii abdominali

| para001 a răspuns:

Da

| FitMonkey a răspuns:

Sariturile cu coarda te ajuta sa dai jos din grasime,
toata lumea are patratele doar la multi nu i se vad din cauza stratului de grasime.
sari coadra pentru a da jos grasimea de pe tine si faci niste exercitii pentru abdomen(nu doar abdomene) de ex ridicarea picioarelor pentru muschii abdominali inferiori.
intai faci abdomene dupa sarituri cu coarda, jogging ce o fi happy
alimentatie bogata in proteine! bft

| paulacarry a răspuns:

SALUT! Pai nu te prea ajuta ce chiar te-ar ajuta la abdomen ar fi tractiunile la bara si flotarile.SUCCES

| FitMonkey a răspuns (pentru paulacarry):

Tractiunile si flotarile nu au nici o legatura cu abdomenul.
abdomenele iti lucreaza doar muschii superiori al abdomenului.

| xCrazyWolf a răspuns:

Nu, nu ajuta, trebuie sa faci exercitii: pentru partea superioara: toate felurile de crunch, pentru partea inferioara: rdicari de picioare la 90 de grade, alte exercitii gasesti pe www.fitness-nutritie.ro, coarda ajuta la slabit, iar la abdomen, doar sa distruga stradul adipos (grasimea). Ori cum pentru muschi ai nevoie de proteine: lapte, branza, carne, oua.

| FitMonkey a răspuns (pentru xCrazyWolf):

Bada, ajuta
dand jos stratul adipos, scazand grasimea corporala cam la 10%
se vor vedea muschii abdominali formati deja.

| xCrazyWolf a răspuns (pentru FitMonkey):

Pai da, am specificat ca ajuta sa de-a jos stratul adipos. daca nu a facut abdomene in viata lui stai calm ca nu ii se vor vedea prea bine la 10% grasimetongue

| TarjaTurunenFan a răspuns:

Da!
Slabesti foarte mult, te ajuta si la formarea abdomenului dar nu foarte mult, poti incerca alt sport, cum ar fi sa mergi la sala

| David007 a răspuns:

Nu te prea ajuta la formarea abdomenului mai mult e pentru picioare dar exercitile acestea te vor ajutahttp://www.youtube.com/watch?v=DIRW_aBs9x0 sa faci de odata cu el si de 2 ori pe saptamana e numa bine.Iti urez succes

| Malynutza32 a răspuns:

Coarda te va ajuta sa slabesti.Pentru un abdomen de invidiat poti incerca acest site:http://www.flatbellyprogram.com/ro/be/index.html