| ionutflorin123 a întrebat:

De la un timp nu mai vad rezultate la sala, faceam bro split adica 4-5 zile pe sapt fiecare grupa pe sapt.
Dar dieta mea e ok mananc 2800kal+ sunt pe plus cu 400+ mananc 120 grame de proteine minim 250carbas 50-60fat, fac destul pauza, multi spun ca mai bine sunt upper lower workout dar faci de 2 ori pe sapt aceeasi grupa dar daca fac de ex biceps de 2 ori pe sapt si 1 restul

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu din punct de vedere stiintific reaminesc faptul ca conteaza si genetica si faptul ca organismul se readapteaza mereu, nu uita de cardio, somn 8 ore pe noapte, odihna, nu zilnic

| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai pus intrebarea asta acum MAI PUTIN DE O LUNA!

Trage macar 6 luni cu noul program, urmatoarea intrebare de genul ar trebui pusa in februarie 2020! Sau si mai tarziu, vara viitoare chiar!

Ce DRACU schimbari vrei sa vezi intr-o luna? 6 luni sau 1 an!

Eu cand schimb programul, stau cel putin 1 an pe noul program.

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Daca esti asa de exprimentat ce fizic ai))

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

46 in brat, 38 in antebrat, abdomenul plat la 95kg.

Ca si recorduri: 3 tractiuni cu 40 kg legate de mine, flotari la paralele 5 cu 30 kg, 7 flotari intr-o mana.

Am vreo 14 ani de sala (cu 2 ani si ceva pauza), mai ai mult de crescut pana sa intelegi tu ceva, copil cu 5 luni de sala laughing

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Cate proteine consumai pe zi? 3 zile tot corpul vs 6 zile pe grupe?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

PPL a dat cele mai bune rezultate la mine, sau upper-body + lower body.

Full body si split am facut mai rar.

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Cate proteine consumai

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

De ce "consumai", vrei sa spui "consumi", ca eu inca ma antrenez. acum fac upper-body + lower body + 2 antrenamente de arte martiale pe saptamana.

Consum cam 150-180gr pe zi.

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Am crezut ca ai luat pauza, din carne? cata carne ca e mult 150-180gr pe zi sau?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Nu, pauza a fost in intervalul 2011-2013, cand am avut accidentarea la bot (tendon miscat + ruptura partiala de biceps).

Carne, peste, oua, branza, mananc de toate intr-o zi. Iau si din orez (are cateva acolo), fasole, mazare, linte, naut -> toate sunt bune.

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Hai ca ai tu 14 ani de sala, poze ***

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Nu are nici o dovada doar niste cuvinte esti un fals sa ne sugi *** la toti si cu 5 luni ale mele arat mai bine decat tine

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

Exact, un copil pampalau si firav care se plange intr-una arata mai bine!

p.s.: vezi si tu profilul meu, ca din 2012 am peste 25.000 de raspunsuri, TOATE la sport si nutritie, si aici si pe culturism.ro

p.p.s.: in loc sa inveti, comentezi ca un copil pampalau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

Ai 17 ani, incredibil, inca locuiesti cu parintii rolling on the floor)))

Fugi ca se raceste ciorba, copil pampalau laughing))

sa-ti dea mami bani de sala, sa faci "biceps" ca sa arati tu mai bine ca altii care au ani de antrenament aproape cat ai tu de varsta laughing)))

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Uite ce ma comenteaza un copil idiot de 17 ani, daca nu-i place adevarul laughing

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Taci dracu tocial infect

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

"tocial" cu 46 in brat si 38 in antebrat fata de un "smecher" care locuieste cu parintii si e pampalau si firav.

p.s.: vezi ca se raceste ciorba facuta de mami... sa nu uiti sa-i ceri bani de buzunar, copil firav.

| adolf11 a răspuns:

Frate poate e ceva in capul tau. Cantareste-te si masoara-te zilnic, nu te lua doar dupa oglinda. Cel mai usor ar fi sa-ti faci poze saptamanal.