| Deonyz a întrebat:

Fac sport la sala zilnic hai sa zic si e pentru mentinerea greutatii mele ( kg ) si pentru starea fizica. ok acum as vrea sa intreb pe cineva care intr-adevar se pricepe. aparatele spre exemplu banda de alergat. eu in doua ore imi arata calculatorul ca fac (ard) 1000 calorii... bine pai e si prin mers rapid efictiv combinat cu alergat. schimbat la fiecare sa zic 20 minute ba alerg cand simt ca obosesc pun mers rapid.iar schimb si tot asa. oare intr-adevar este adevarat ce scrie pe calculator in fata adica ceea ca ard 1000 calorii in hai sa spun mai putin sau mai mult nu e cu exactitate cam doua ore am urmarit ca e. va rog frumos sa imi raspundeti intr-adevar ma intereseaza ...am auzit pareri diferite si nu stiu ce sa cred.

4 răspunsuri:
| protector a răspuns:

Nu conteaza la cat este setata banda de alergat, poti sa o setezi la mediu si sa alergi lejer 3ore arzi mult mai multe calorii asta pentru bara, daca faci haltere stand jos mai arzi cateva daca faci presa mai arzi cateva calorii si tot asa astea toate intr-o zi si sa nu iti fie rusine ca esti putin cam plinut, nici tu nu ai vrut sa fi asa! Bafta! Funda?winking

| Deonyz explică (pentru protector):

winking plinut nu stnt ..intrebarea mea era doar cate calorii se ard la banda de alergat adica daca este corect ce scrie calculatorul dar vad ca tu sensul l-ai inteles total alt fel ar fi bine samai citesti odata. bafta, Funda?

| protector a răspuns (pentru Deonyz):

Ok atunci incearca sa arzi vreo 150. depinde pentru ce te antrenezi

| cipibaj a răspuns:

Depinde ce fel de aparat de alergat, poate are o defectiune dar in ori ce caz e cam creu sa arzi 1000 calorii!