| anonimulllll a întrebat:

Funda! Vreau ca pana in vara viitoare sa am ce arata cand imi dau tricoul jos.Sunt slab la corp am 13 ani, si vreau sa imi dezvolt bratele (biceps si triceps) si piept. Vreau sa imi dezvolt muschi acas, la mine in oras nu este sala.

Răspuns Câştigător
| Nicu17 a răspuns:

Salut eu tias sfatui asa. Din ce ai rs la altii inteleg ca ceva poti sa faci asa ca. Prima luna te bazezi pe bicesp triceps si press ( deoarece dupa parerea mea la asta atrag fetele atentia) asa dar daca ai timp uite un program 50 60 min pe zi. Incepi Luni cu 3 serii a cite 12 ex pentru press. Pauza intre serii sa fie de 30 sec sau daca nu poti poti si 1 min iar daca si asa nu poti micsoreaza 3 serii a cite 7. Apoi treci la bara si gantele. Faci 3 serii a cite 25 ori pauza 2 min. pentru triceps fa flotari. Da si sa fugi cel putin 15 20 min pe zi. Daca te intrebi dc? pentru a arde grazimea de pe burta si sa faci presul vizibil. marti odihna mercuri ear faci prog joi od si vineri ear program. Daca vrei sa-ti spun prog tot si sati arat video cum si ce fel de ex sa faci vb pe privat ok? Funda?

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Fă gimnastică-- eventual și cu niște haltere sau cu un extensor --, vâslește dacă aveți apă pe acolo, șamd.

| CulturismFitness a răspuns:

Pentru dezvoltarea musculaturii poti face flotari, tractiuni la bara, abdomene, genoflxiuni, fandari. flotari cu bratele apropiate.

| anonimulllll explică (pentru CulturismFitness):

Dami prin mesaj id tau vreau sa vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, foarte bine big grin. Asta fac si eu, m-am apucat de 2 luni.
L-am rugat pe tatal meu sa imi ia niste gantere si am inceput sa fac cu ele cate 35-50 de exercitii odata, dupa ce mi-am marit forta, am inceput usor usor cu cate 5-10 flotari, iar acum pot face 15-20 ( in 2 luni...) si abdomene fac circa 60 pe zi ( 20 dimineata, 20 dupa-amiaza, 20 seara). Incearca si tu, dar sa faci si niste genoflexiuni pentru picioare, nimanui nu i-ar placea ca tu sa ai un piept dezvoltat si picioare mai subtiri ca a fetelor. tongue.

Bafta big grin

| anonimulllll explică (pentru anonim_4396):

Fac flotari multe...n-am greutati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimulllll):

Hm, roaga-l pe tatal tau sa-ti cumpere, mie mi-au luat vreo 3 luni sa-l conving, dar cand le-a adus le-am folosit non-stop ( mi-a adus niste gantere cu discuri, sa le pot seta de la 3 pana la 10 fiecare)

| anonimulllll explică (pentru anonim_4396):

Tata e mort.

| Anonim00001 a răspuns:

Fa 40 de abdomene, flotari (cate poti) genoflexiuni in fiecare dimineatawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim00001):

In fiecare dimineata? muschii cresc in zilele de pauza, de ce sa faci in fiecare zi? copil mic laughing

| Anonim00001 a răspuns (pentru Cosmin86):

oh go on

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim00001):

Copil mic paralel cu sportul. Mai documenteaza-te inainte sa aberezi

| Anonim00001 a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai gata taci, ca eu nu am comentat nimic. Tu ai inceput primul cand ai spus "copil mic" si treaba ta, da sa stii ca nu e corect sa faci pe cineva asa daca nici macar nu stii cum este. Si gata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim00001):

Iti poti da seama dupa raspuns.

| Vasile45091 a răspuns:

Fa genoflexiuni, la turnic, paralele rezutat garantat

| anonimulllll explică (pentru Vasile45091):

Ce sa fac?(n-am inteles).