| DanDaniel9945 a întrebat:

Înălțime: 186
Greutate: 79
De o luna iau BCAA 8500 si 100%Whey Protein
Astăzi mi-am cumpărat Kreatin Monohydrate si BCAA xplode (2:1:1).
As vrea sa primesc niste sfaturi: -Cum sa le combin?
-Când să le iau?
De cate ori pe zi?
Menționez, fac sala de ceva timp.

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Cretaina o data, whey-ul in functie de alimentatia ta de la nicio servire (daca-ti atingi 2g/kg) la 1, 2, 3... 50 in functie de câte grame mai ai nevoie. Numarul meselor e irelevant, conteaza sa-ti atingi macronutrientii si micronutrientii necesari obiectivului tau. Bcaa-ul ai pe cutie, îl împarți înainte SI dupa antrenament, înainte SAU dupa antrenament sau îl poti lua o data cu creatina si iei whey-ul separat. Cică e dovedit ca îmbunătățește performanțele din timpul antrenamentului daca il iei combinat cu creatina.

4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Creatina o iei la 24h, cate 5-7g. Combina zeru cu bcaa-u. Da' de mâncat mănânci?

| DanDaniel9945 explică (pentru BuLaNNNeL):

Mănânc 4 mese bogate pe zi si gustări între mese.
De cate ori pe zi sa le i-au?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru DanDaniel9945):

Cretaina o data, whey-ul in functie de alimentatia ta de la nicio servire (daca-ti atingi 2g/kg) la 1, 2, 3... 50 in functie de câte grame mai ai nevoie. Numarul meselor e irelevant, conteaza sa-ti atingi macronutrientii si micronutrientii necesari obiectivului tau. Bcaa-ul ai pe cutie, îl împarți înainte SI dupa antrenament, înainte SAU dupa antrenament sau îl poti lua o data cu creatina si iei whey-ul separat. Cică e dovedit ca îmbunătățește performanțele din timpul antrenamentului daca il iei combinat cu creatina.