| anonim_4396 a întrebat:

La 11 ani, cu 2kg de muschi la mana ce gantere ar trebui sa iau de kate kg? 5 e bine sau e mult?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Fii atent aici, poti sa folosesti si gantere de 10 kg, dar numai una, o singura gantera, ca sa nu fie 20 kg amandoua, si faci cu o mana si schimbi asa.
Poti sa incepi cu 5 kg si apoi 10, eu la varsta aia faceam cu mai mult, dar la tine nu este cazulwinking

| anonim_4396 explică (pentru hummer24):

Pai si iti trebuie neaparat gantere sa faci muschi? Ca dreku sunt ff scumpe iti iei unu de 5k e 50lei dar mai bine e sa iti iei din astea cu piulita. ca mai adaugi mai scazi asa cu alte fixe o sa ma obisnuiesc sa trag de ele si o sa-mi fie usor si ce naibifac cumpar toata ziua gantere?

| hummer24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu iti trebuie gantere, mai bine iei un bidon din ala de 7 kg sau am impresia ca e si de 10 il umplii cu apa si faci cu el, fara nici o problema, sau poti sa il umplii cu nisip si se face mai greuwinking
Cu bidonul de plastic poti sa antrenezi bicepsul, umerii (frontali si laterali ) chiar si tricepsul daca stii cum se facewinking
Poti sa faci abdomene tinand bidonul in mana, si chiar genuflexiuni, Poti face o varietate foarte mare de exercitii, fara gantere sau nu stiu ce aparatewinking
Si stai linistit la 11 ani o gantera de 10 kg nu o sa te afecteze deloc zic eu plus ca nu cred ca te antrenezi tu asa nebuneste zi de zi incat sa nu mai potiwinking

9 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

In primul rand la 11 ani nu se face sport asa pentru ca vei creste deformat. Sport serios se face dupa ce se formeaza toti muschii si nervii si tot corpul, dupa 18 ani. Pana atunci sportul inseamna role, bicicleta etc

| Birjaru a răspuns (pentru Minnie):

OMG tu chiar crezi asta?

| Minnie a răspuns (pentru Birjaru):

Nu cred, sunt sigura. Cu un medic ai vorbit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De 4 e perfect

| FuLGuLeTzZ a răspuns:

E bine intre 3kg sau 5kg.

| anonim_4396 explică (pentru FuLGuLeTzZ):

Ok omule, mersi pentru raspuns stii cumva cat costa vrunu?

| FuLGuLeTzZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu scuze