| pynnk a întrebat:

La 17 ani este prea tarziu daca ma apuc de un sport pentru imi modela corpu? si daca nu ce sport as putea face?

12 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Pentru a face sport de performanta, cam tarziu. De amator, la ori ce varsta. Pentru tine recomand, bazin coarda alergari. Cel mai bine este zilnic alergari, seara coarda, iar de doua ori pe saptamana inot, bazin. Vei avea un corp lucrat, modelat. Pa1 Sa nu uitam de sanatate!

| PinkPanther a răspuns:

NU e tarziu.e chiar bine acum. Sport poti sa faci din care vrei, depinde si ce rezultate vrei sa obtii, cele mai bune sfaturi le poti obtine de la un antrenor, dupa ce te vede el poate sa iti recomande un sport care sa te ajute

| sabin89 a răspuns:

Nu e tarziu deloc. Ce sport? Virtually everything. Volei, baschet, inot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu regret 2 lucruri in viata:
1. Ca nu am continuat sa fac un sport de performanta de cand eram mic si doamne ce-mi mai place, nici nu stii cate beneficii aduce, cauta pe google big grin
2.Si faptul ca nu am citit carti de mic, mare pierdere fugeam de carti ca de draculaughing si cat de mult ajuta, nici nu iti pot explica
Te sfatuiesc sa faci ceva care iti place basket sau jogging sau gimnastica si chiar si saritu corzii laughing daca ai stii cate beneficii aduce, urcatu scarilor, mersu pe jos indelungat cauta pe google si ai sa te lamuresti big grin

| DianneKrieger a răspuns:

Nu este tarziu... inca mai ai timp vreo 2, 3 ani! Recomand din propria experienta inotul ( http://old.csid.ro/articol/special/Inotul/1/7/backPid/3.html ). Numai bine!

| QµeeК a răspuns:

Pai, nu e tarziu... Exemple de sporturi : Dans, Volley, Basket... si multe altele eu zic ca daca le faci pe toate astea trei timp de 2-3 ani iti ajung. Acum Fundita? :X

| Darkus56 a răspuns:

Nu e tarziu iti recomand inotul, atletismul etc
Dar cel mai bine e sa faci ce iti place pentru a merge cu placere, nu sa fie o povara doar ca sa-ti modelezi corpul...
Funda!

| Taylorrrrr a răspuns:

Scumpa, nu e tarziu deloc... Si, ce sport?straight face LOL rolling on the floor) Orice sport numa sa fie sport : datul pe role, cu bicicleta... sa te duci la sala, is foarte multe! Bafta

| eldiva a răspuns:

Iti recomandam www.eldiva.ro Colectii noi de costume de baie pentru aceasta vara!

| BizZi a răspuns:

Da, este prea devreme, tu esti in crestere, corpul tau este in dezvoltare, si ai putea sa iti strici sistemul osos, ncearca si fa tu acasa exercitii pentru abdomene, pentru toti muschi si fa alergari, o sa se cunoasca.

| inloveforever a răspuns:

Mergi la sala, dar cel mai bine HANDBAL funda?

| savuandreeasilvia a răspuns:

Pentru a modela corpul nu e niciodata prea tarziu sa te apuci de orice sport. atletismul, dansul sau datul cu bicicleta si tenisul modeleaza frumoshappy