| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Ma ajutați și pe mine cu un antrenament bun pentru sala? Ceva eficient sa cresc cât mai repede în masa musculară. Precizez ca am 1.80m și doar 65kg

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cand vrei masa musculara vrei cat mai MULTE calorii, asa ca mananci mult si bine. Sunt unii care mananca singuri cat o familie de 4 persoane. Eu personal prefer 3-4 fripturi pe zi in perioada de masa musculara ( + orez, cartofi, paste, etc.).

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......musculare/

program +vezi cum se fac corect acele excertiti

| PeggyRock a răspuns:

Dacă sala are un instructor autorizat, el îți poate recomanda antrenamentul corect pentru tine. Va trebui să ai grijă și la regimul alimentar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru PeggyRock):

Ce intelegi tu prin "sa ai grija la regimul aliemntar"?

| PeggyRock a răspuns (pentru Cosmin86):

Sunt alimente care sunt cu 0 calorii sau chiar cu minus. Dacă vrei să te îngrași / să adaugi masă musculară te poate ajuta un regim alimentar corect (stabilit de un cunoscător).

| RAY a răspuns (pentru PeggyRock):

Nu exista alimente 0 calorii sau chiar cu minus = deci exista ceva sub zero

| Ralena a răspuns (pentru PeggyRock):

Daca le spui chestia asta cu calorii negative (asa li se spune, evident, eronat, este unmit urban) celor care vor sa slabeasca, o sa fii campionul inimilor lor pe viata happy. Iti dai seama, ca vorputea manca oricat, oricum, oriunde din alimentele cu calorii negative, si vor slabi fara niciun efort? happy. Nu exista calorii negative, sunt cativa asa-zisi nutritionisti facuti peste noapte si adusi pe la tv care inventeaza asemenea aberatii. Evident, nu e vina ta, asa ai auzit si tu, nu te criticam pe tine cu nimic. Dar daca studiem putin ce inseamna o calorie si apoi din ce se compun alimentele, ne dam seama ca nu poate exista acest concept. De asemenea daca vom studia putin, vom vedea ca muschii sunt construiti pe proteina DAR mananca glucide.

| Cosmin86 a răspuns (pentru PeggyRock):

Cand vrei masa musculara vrei cat mai MULTE calorii, asa ca mananci mult si bine. Sunt unii care mananca singuri cat o familie de 4 persoane. Eu personal prefer 3-4 fripturi pe zi in perioada de masa musculara ( + orez, cartofi, paste, etc.).

| ynexistenta a răspuns:

Eu recomand asta bit.ly/2zi7iHy (da copy paste in google)