| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu cateva informatii despre acest pachet? Daca e bun, in cat timp apar rezultate etc
http://www.megaproteine.ro/......musculara/

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Este bun Pachetul. Ce informatii sa iti dau? ai acolo toate informatiile necesare.

Ai un weight gainer (concentrat proteine + carbohidrati)
Creatina
Si un complex de vitamine si minerale.

Rezultate? Ce rezultate astepti? Fiecare om are alt metabolism si reactioneaza diferit la diverse suplimente. In plus nu iti inchipui ca daca ai cumparat acest pachet vei pune intr-o luna nu stiu cate kilograme de masa musculara. Acestea sunt doar suplimente iar fara o alimentatie corespunzatoare nu vei vedea nici un rezultat.

| Wehes a răspuns:

Ce ai in pachetul ila e bun, intr-adevar, mai ales daca esti si ectomorf.
In cat timp apar rezultate nimeni nu iti poate spune. Mananca cum trebuie, Odihneste-te, Antreneaza-te corect si clar o sa ai rezultate in cateva luni.
( Nu te astepta la rezultate ''wow'' )

| AntrenorFitness a răspuns:

Pachetul e foarte bun. El suplimenteaza un regim alimentar, un stil de viata. Mananca sanatos, antreneaza-te corect si odihneste-te cat trebuie. Atunci cu siguranta vei avea si rezultate. Daca respecti cele de mai sus, rezultatele vor incepe sa se cunoasca din primele 3-4 saptamani.

| DizzyEdy a răspuns:

Mod de prezentare Pachet pentru masa musculara
+Nota: Puteti selecta aroma gainerului si marimea tricoului. Scrieti la rubrica "Informatii Suplimentare" aroma si marimea pe care le doriti. Daca omiteti sa faceti acest lucru, puteti sa enuntati telefonic persoanei care va va contacta pentru confirmare. Verificati aromele sau marimile disponibile cautand produsele continute in pachet (ON Serious Mass, respectiv Tricou 2 MegaProteine).

Serious Mass a castigat in 2011, 2012, 2013 premiul pentru Gainerul Anului la concursurile prestigioase Supplement Awards, organizate de Bodybuilding.com.

Recomandari Mega Proteine

PROGRAM + ALIMENTATIE RECOMANDATA PENTRU CRESTERE IN MASA MUSCULARA

Pachetul este compus din:

* ON Serious Mass 5, 4 kg
* ON Creatine 300 g
* ON Performax, 120 Caps
* Shaker MegaProteine
* Tricou MegaProteine

Acest program este dedicat pesoanelor care vor sa creasca in masa musculara.
Pentru unii oameni să castige greutate poate sa fie la fel de dificil cum este pentru pentru altii sa slabeasca. Fiind diferiti, unora le e mai greu sa creasca in masa musculara si forta decat altora.
Ectomorful este un om slab, cu oase subtiri, masa musculara si strat de grasime reduse. Pentru un ectomorf este foarte greu sa ia in greutate, sa-si dezvolte masa musculara si sa castige forta.
MegaProteine a alcatuit un program special creat pentru astfel de persoane.

ON Serious Mass 5, 4 kg

Gainerele sunt concentrate proteice care au in compozitia lor foarte multi carbohidrati. Acestea sunt recomandate persoanelor care doresc sa creasca in masa musculara si forta. Gainerele se consuma in cantitati mai mari decat proteinele si anume 200-300 g gainer/ zi. Acest lucru inseamna intre 50-60 g proteine si 160-250 g de carbohidrati/ zi.
Gainerele nu trebuie sa inlocuiasca o masa, ci trebuie sa o suplimenteze. Daca concentratia de proteine din gainer este mare, inseamna ca acel produs este bun.

ON Creatine 300 g

Fiecare portie asigura un necesar de 5 g (5000 mg - 99, 9% creatina monohidrata pura). Procedeul brevetat de obtinere a acestei creatine realizeaza o pudra fara gust si miros care se dizolva repede in apa sau suc si nu se sedimenteaza. Drept urmare, gustul nisipos sau textura pe care le-ai experimentat cu alte pudre de creatina nu este asociata acestui produs.

ON PerforMAXX

Cutie cu 120 de capsule (60 de serviri)

ON PerforMAXX contine un complex de vitamine si minerale esentiale pentru organism, antioxidanti, colina, inozitol, GABA, gingseng, rutina, gingko biloba, bor, luteina. Acesti nutrienti ajuta la imbunatatirea performantelor sportive si la refacerea rapida dupa antrenamentele grele.

Program antrenament:

Luni
* Piept
* Impins cu bara pe orizontal (4x 6-8 rep.)
* Impins cu bara pe inclinat (4x6-8 rep.)
* Fluturari cu gantere pe orizontal (4x10 rep.)
* Triceps -flotari intre paralele (4x maxim)
* Impins frantuzesc cu bara ez (4x6-8 rep.)
* Extensii la scripete (4x6-8 rep.)

Marti
* Dorsali
* Traciuni cu priza larga (4x10 rep.)
* Ramat la aparat (4x 8 rep.)
* Indreptari cu bara (4x 8 rep.)

* Biceps
* Flexii cu bara din picioare (4x 10 rep.)
* Flexii cu bara la banca scott (4x8 rep.)
* Flexii alternative cu gantere (4x 8 rep.)

Miercuri - pauza

Joi
* Coapse
* Extensia picioarelor (4x10 rep.)
* Flexia picioarelor pentru. bicepsul femural (4x10 rep.)
* Genuflexiuni cu bara (4x 8 rep.)

* Gambe
* Ridicari pe varfuri la aparat (5x20 rep.)

* Abdomen
* Crunch (4 x 30 rep.)
* Ridicari de picioare din culcat dorsal (4x 12-20 rep.)

Vineri
* Umeri
* Impins cu bara (4x8 rep.)
* Ridicari laterale cu gantere (4x12 rep.)
* Ramat cu bara vertical (4x 12 rep.)
* Trapez
* Ridicari de umeri cu bara (4x12 rep.)
Prof. Antrenor - Borza Calin
Mod de administrare - utilizare Pachet pentru masa musculara
PROGRAM DE ALIMENTATIE

Ora 8:00
* 200 g fulgi de ovaz sau 200 g orez
* omleta din 2 galbenusuri + 6 albusuri
* 50 g branza slaba
* un fruct la alegere
* 2 tablete multivitamine + multiminerale

Ora 11:00
* o portie de ON Serious Mass mixata in 400 g lapte

Ora 13:00
* 200 g carne de pui sau vita la gratar
* 200 g cartofi copti sau orez fiert
* legume proaspete crude

Ora 16:00
* o gustare + 5 g de creatina cu un fresh de portocale

Ora 18-19
* antrenament

Ora 19:00
* o portie de ON Serious Mass Gainer cu 400 ml lapte

Ora 20:30
* 200 g piept de pui sau 200 g peste
* 200 g paste din grau dur sau cartofi copt

APA - 2-3 litri zilnic

| Wehes a răspuns (pentru DizzyEdy):

Cred ca stie si el sa citeasca ditamai textu de pe megaproteine. Nu era nevoie sa dai tu Copy - Paste sa faci pe desteptu.