| AmansyoK1 a întrebat:

Nu prea am mai dat pe la sala de box de vreo 9 luni..si numai am forta deloc..numai pot sa fac o flotare...cum imi pot face forta in brate? am niste gantere cred ca au 3 4 kg..deci ce imi spuneti sa fac, sa imi recapat forta in brate?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. mananca mai multe proteine, asta e CEL MAI IMPORTANT
2. du-te la sala sau la street workout si invata sa te antrenezi

Ce naiba sa faci cu 3, 4 kg? Incalzire poate. Lasa ganterele, fa exercitii de baza unde intra mai multe grupe ( gen tractiuni, flotari, impins culcat, presa militara, indreptari - regele exercitlor, genuflexiuni cu haltera, etc. )

| Paix a răspuns:

E normal sa fi asa "fleasca", moale.
Eu daca nu merg o saptamana incep sa ma inmoi.
Daca vrei sa fi iar ca inainte, adica tonificat si agil trebuie sa lucrezi mult incepand cu alergat, gimnastica la sol si normal si apoi greutati, apoi rezistenta iar, si binenteles mancat moderat nu abuziv sa gafai...
Bafta si nu te lasa de box!
Persevereaza!

| TotiVorbescSinguri a răspuns:

Flotari, munca daca stai la casa, ridicari cu ganterele

| Cosmin86 a răspuns (pentru TotiVorbescSinguri):

Flotarile sunt pentru piept si ceva triceps