| anonim_4396 a întrebat:

"Rugby-ul este un sport de golani practicat de domni, pe când fotbalul este un sport de domni practicat de golani". (Pierre de Coubertin)
Sa va aud,argumente,orice,voi ce parere aveti? Mie imi place mai mult rugby-ul, sa va aud pe voi!big grin

Răspuns Câştigător
| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Pentru a putea practica Rugby-ul trebuie sa fi mult mai complex decat la fotbal, parerea mea este ca fotbalul se practica pentru bani si faima, in ragby sunt niste salari inferioare mult fata decat cele din fotbal dar mult mai multa munca si antrenamente

| anonim_4396 explică (pentru Prince_Pyckolo_1992):

Cu banii cam aceeasi parere am si eu, poate tinem legatura si mai vorbim de rugby, ai vazut meciu de azi Anglia-Franta big grin?

5 răspunsuri:
| Sh4Dow a răspuns:

Pai... e dreptate in ce a zis intr'un fel sau altul. Mie unul mi'ar placea mai mult rugby'ul ( cu toate ca nu am jucat niciodata) decat football'ul.Asta pentru ca solicita mai mult efort fizic, si imi place mai mult modul de joc. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Sh4Dow):

Imi place cand intalnesc fanii rugby, poate tinem legatura si mai dsicutam de rugby!big grin

| RzV28 a răspuns:

Mie nu fotbalul a adus mult mai multa performanta romaniei decat rugby-ului asa ca nu conteaza de cine e practicat si nu cred ca e de golani.

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

A pierdut Franta si Italia