| Anonimus5 a întrebat:

Sal TPU, de o luna de zile fac sala, am 18 ani 1.70 si 66, de o sapt. alerg la banda 200 kcal si la bicicleta 100 kcal pe langa programul normal de salabig grin, vreau sa stiu daca pot sa dau burta jos in felul asta. De obicei mananc normal, fara dulciuri.

10 răspunsuri:
| trisha88 a răspuns:

Burta se da cel mai greu jos, sper sa reusesti.

| hefe a răspuns:

Atunci sigur se va cunoaste o modificare...dar fa o balalanta intre cate kcal consumi si cate dai jos...si daca raportul de kcal date jos este mai mare cu atat o sa dai burta jos mai repede.dar nu te extenua.merit si eu o funda :->

| mariuscrazy09 a răspuns:

Pai fa-ti si u un program regulat la mancare si fa multe abdomene si acasa si la sala sper sa ti de ajutor

| Cosmin86 a răspuns (pentru mariuscrazy09):

Cu ce te ajuta multe abdomene?

alt copil...

| mariuscrazy09 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sti ce insemna sala in primul rand si in al-doilea rand abdomenele iti formezi muschi si vei scapa si de kiloghramele in plus dar daca u nu sti n-am chef sa-ti explic tie asa ca bft

| Cosmin86 a răspuns (pentru mariuscrazy09):

Nu ai ce sa-mi explici mie, eu am 10 ani de sport, nu ma invata pe mine un copil mic

abdomene = cele mai PROASTE exercitii

Mai documenteaza-te si tu, COPIL MIC si firav

| mariuscrazy09 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma faci sa rad vad la cat spor faci imi primul rand daca nu faceam sala nu ma mai bag asa ca nai ce sa-mi zici mie si pentru ce sa documentez documenteazate u hai ca nu mai ai chef sa vb cu tine bft

| Cosmin86 a răspuns (pentru mariuscrazy09):

Eu zic sa lasi sportul si sa iei o carte de limba romana, ca nici macar nu stii sa scrii

dar la ce sa te astepti de la cineva care face "multe abdomene" si crede ca stie ce face

uite aici :
http://www.culturism.ro/......domen.html

| Sofia97 a răspuns:

Cu siguranta ca se va cunoaste dar ca sa scapi mai repede de burtica ar trebui sa faci exercitii care sa solicite in special partea abdominala(cum ar fi diferitele tipuri de abdomene) gasesti tot felul de exercitii pe youtube si partea buna pot fii facute chiar acasa. Aaa si inca un lucru incearca sa renunti la paine e mult mai bine fara ea si dupa ce te obisnuiesti nici nu o sa mai simti nevoia sa o manancihappy succes cu kilogramele in plus.

| KittyKatlove a răspuns:

Da poti, incearca sa faci abdomene, flotari si restul si cu siguranta vei reusi, a si incearca sa nu mananci dupa ora 18:00. Mult succes!