| Madamadll a întrebat:

Am 17 ani si 60 de kilograme. Nu ma duc la sală (nici nu vreau).
INTREBĂRI ( vă rog să raspundeti la toate):
1. Ce exercitii ar trebui sa fac sa imi fac putin pieptul? Acasa
2. Cate calorii ar trebui sa mananc intr-o zi?
3. Ce ar trebui sa mananc? (Imi place mult orezul)
4. In cat timp se va vedea diferenta? Ma refer la piept.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Salut!

1. Diverse tipuri de flotări: flotări în plan declinat, flotări explozive, flotări la pararele ( în loc de bare folosești două scaune ). Cu exercițiile realizate cu greutatea corpului precum sunt flotările este aproape imposibil să izolezi o anumită grupă de mușchi ( în cazul tău pieptul). Ce înseamnă asta? Adică dacă vei face flotări îți va lucra automat pe lângă piept și tricepsul, umerii, abdomenul. De ce ai vrea să-ți antrenezi doar pieptul? Un corp frumos este lucrat per total de la trapez până la picioare și da, este posibil să îți construiești un corp solid și fără sală cu ajutorul Calisthenics-ului ( Street Workout-ului, exerciții cu greutate corpului care nu necesită echipament și pot fi făcute oriunde ).

2. Ține de activitatea ta fizică, greutate, înălțime, poți folosi calculatorul de calorii de aici: https://www.csid.ro/calculator-calorii

3. În special mâncare sănătoasă bogată-n proteine ( linte, năut, hrișcă, soia nemodificată genetic, ouă, lapte de migdale, piept de pui, orez, fasole, fulgi de ovăz, fulgi de secară iar lista continuă.) legume, fructe. Renunță la băuturile acidulate și la dulciuri, zahărul nu-ți aduce niciun beneficiu.

4. Din nou, ține de tine. Unii se dezvoltă mai repede decât alții, în plus, evoluția ta va fi favorizată și de alții factori printre care alimentația, odihna și modul cum te antrenezi.

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

1. Flotari
2. Daca nu te ingrasi/ slabesti si esti multumit de greutatea ta, continua sa mananci normal.
3. Raspunsul de la 2.
4. Depinde cate flotari faci. Daca faci 100 pe zi, s-ar putea sa vezi rezultate si intr-o luna.

| Madamadll explică (pentru Ineys):

Am vrut sa spun proteine in loc de calorii

| TheBoyTheCool24 a răspuns (pentru Madamadll):

Ai nevoie de 1, 5g - 2g / kg de proteine. Deci, tu daca ai 60kg vei avea nevoie de 120g de proteine zilnic ( 60*2 )

| Madamadll explică (pentru TheBoyTheCool24):

La doi am vrut sa spun proteine

| Cosmin86 a răspuns:

Muschi acasa = aberatie de copii pampalai si firavi, care vor sa ramana firavi.