| ZYZZ a întrebat:

Am 6 luni de sala si am inceput cu 27 cm in brat si 63 de kg acum am 34 si 68 de kg.Intrebarea mea este: e un progres bun avand in vedere ca nu am luat proteine sau altceva?

14 răspunsuri:
| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Este ideal dupa parerea mea. Daca mentii antrenamentele inca 1 an vei ajunge la vreo 75kg si 37-38 in brat in ritmul asta. Continua.winking

| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai luat proteine? Adica ai baut DOAR APA toata ziua?

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume, chiar si in unele fructe se gasesc.

Felicitari daca ai rezistat 6 luni FARA MANCARE. acum mai documenteaza-te ce sunt proteinele, inainte sa mai spui prostii

| ZYZZ explică (pentru Cosmin86):

Ma refeream ca nu am luat suplimente

| mimiwewem a răspuns:

E foarte bun așa.

| cristi1505 a răspuns:

Este chiar foarte bun! Totusi 7 cm in biceps in 6 luni e ceva. Oricum vezi ca de acum vei incepe sa cresti mai greu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristi1505):

Eu ma foarte indoiesc... ca a pus 7 cm de muschi pur. Poate 2 cm de muschi pur si 5 de grasime.

| dyk3yy a răspuns:

Este foarte bun.

| Melymonade a răspuns:

Este un progres mare! happy

| tracicus a răspuns:

E foarte bun (funda te rog)

| M1Man a răspuns:

Da,este progres bun in 6 luni.

| dyanagabryela a răspuns:

Daa. E vizibil ca masa musculara a crescut si probabil de asta ti-a crescut si greutatea. E destul de greu sa progresezi doar daca faci sala, fara a lua alte suplimente asa ca progresul e mare. happy

| PaRaNoIa16 a răspuns:

Este un progres destul de bun.Ai crescut in greutata fiindca ai crescut si in masamusculara, dar daca ar fi fost dupa mine eu nu asi fi lua proteine fiindca nu sunt prea buna cu timpuldaca incetezi sa le iei musculatura se duce iar pielea se lungeste si devine foarte ciudata

| Cosmin86 a răspuns (pentru PaRaNoIa16):

Serios? De unde ai scos asemenea tampenii?

Hai putin logic. mananci carne, peste, legume, etc? In cazul asta, iei proteine ZILNIC.

=> TU ai pielea lungita si foarte ciudata ( aplicand logica ta tampita ).

Daca esti REDUS MINTAL, de ce comentezi? Sunt destule cluburi de manele si cocalari, unde te poti duce sa aberezi cat vrei tu

| ValeriuC a răspuns:

Este unul urias alti fac un an ca sa faca cum ai facut tu