| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a întrebat:

Salut.Am nevoie de ajutor! Acum cateva zile m-am apucat de parkour.Sunt la inceputul inceputului.Prima mea intrebare ar fi daca structura mea fizica imi influenteaza activitatea in acest sport:am vreo 64-65 de kilograme si 1.90.A doua chestie, mai importanta pentru mine:din cauza ca sunt la inceput in acest sport, cine imi poate spune niste locuri din IASI unde pot practica miscarile de baza(Roll-urile, jump-urile, etc), fara sa se uite lumea urat la mine. Daca as putea sa primesc un raspuns de la cineva experimentat in acest sport ar fi grozav! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Răzvi4Deni a răspuns:

Greutatea este potrivita pentru înaltimea ta. Este un sport destul de periculos, sper ca constientizezi acest lucru. Trebuie sa fii inzestrat cu niste deprinderi pentru a practica acest sport. Daca ai talent, trebuie sa ti-l exploatezi prin antrenamente, prin munca si prin consecventa. In orice loc o sa fie cativa care o sa se uite la tine, pentru ca este un sport care acapareaza atentia prin spectacolul pe care îl genereaza. Locuri din Iasi nu prea stiu, deoarece nu sunt de-acolo. Insa, iti pot spune ca trebuie sa te concentrezi la ceea ce faci, dupa va deveni obisnuinta. O sa ai chiar o senzatie placuta cand o sa fii privit. Bine, asta dupa ce se vor creea niste automatisme, dupa ce vei stapani cat de cat arta parkourului.winking Succes!

1 răspuns:
| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei explică (pentru Răzvi4Deni):

Iti multumesc de ajutor! Sunt constient de asta, dar nu ma tem.Imi propun sa fac asta si nu renunt!