| AestheticFTW a întrebat:

Salut.

Am o problema care zic eu ca nu e prea ok. In primul rand, am 17 ani, 1.75m si 72kg. Fac sala de 1 an si 3 luni. Alimentatia mea consta in 4-5 mese, insa problema mea este ca, cu toate acestea eu continui sa slabesc, ceea ce ma deranjeaza pentru ca nu pot face asa zisul "bulk". Trebuie sa precizez ca nu fac cardio, deci nu asta ar fi motivul.

Intrebarea mea : Care ar fi motivul acestei "slabiri" in greutate?

Răspuns Câştigător
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Stresul... oboseala, monotonia. simți ca faci același lucru la infinit, i-ar corpul tău sa obișnuit cu asta. ar putea fi unul din cauze... ia o pauză o săptămână, părerea mea

2 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Cum spunea ReVINeMaScAtii incearca o pauza de la sport, dar mai lunga de o saptamana sa poti sa-ti dai seama. Si exercitiile cu greutati accelereaza metabolismul si ard calorii cateva ore bune dupa antrenament.
Daca nu functioneaza, fa-ti niste analize, poate ai probleme cu glanda tiroida, mai ales daca ai folosit suplimente, se stie ca-ti dau peste cap hormonii

| AestheticFTW explică (pentru nugasescusernameliber):

Mi-am propus sa merg la niste analize, si cred ca aia voi face.